Galatasaray’da Seferoviç Çılgınlığı

Yeni sezona müthiş transferler ile başlamaya hazırlanan Galatasaray hazırlık kampı için uzun bir süredir Avusturya’da ter döküyordu. 31 Temmuz’da oynanan Fiorentina karşılaşması ile hazırlık kampını sonlandıran sarı kırmızılı ekipte Seferoviç maça damga vuran isim oldu.

Birebir pozisyonlarda çok başarılı olduğunu kanıtlayan Seferoviç 31 Temmuz’da oynanan karşılaşmada 2 asist yaptı. Her 2 asisti de gol olan Seferoviç aynı maçta iki gole de katkı sağlayan oyuncu olarak tarihe geçti.

Geçtiğimiz haftalarda Seferoviç’i kadrosuna katmayı başaran Okan Buruk, yıldız oyuncudan beklediği performansı almaya başladı. Okan Buruk’un kurduğu oyun sistemine ayak uydurmayı rahatlıkla başaran Sefeoviç için her şey mükemmel ilerliyor. Bu sezon Süper Toto Süper Lig başlamadan önce her hazırlık karşılaşmasında gollere katkıda bulunan Seferoviç’in takımdaki yeri garanti gibi duruyor.

Kerem ile Seferoviç Takımı Sırtlıyor

Şu ana kadar 8 hazırlık maçına çıkan sarı kırmızılı ekip Galatasaray’da genç oyuncu Kerem Aktürkoğlu ile yeni transfer Seferoviç takımı sırtlayan isimler oluyor. Her iki oyuncunun da bireysel performansı maça ciddi anlamda katkıda bulunuyor.

Hem Seferoviç hem de Kerem Aktürkoğlu birebir pozisyonlara çok rahat girebilen hızlı oyuncular. Her iki ayağın da asist yapma becerisi çok yüksek. Ayrıca Kerem Aktürkoğlu ve Seferoviç kaleci ile karşı karşıya kaldıklarında neredeyse hiç gol kaçırmıyorlar.

Gol pozisyonu girmektense arkadaşlarını pozisyona sokmayı başaran iki başarılı oyuncu Galatasaray’da çok seviliyor. Yeni sezon başlamadan önce Seferoviç transferi ile sevinen Galatasaray taraftarı yeni oyuncunun Kerem Aktürkoğlu ile kurduğu uyumdan da çok memnun.

Hem Kerem’e hem Emre’ye Muhteşem Asist

31 Temmuz’da oynanan Fiorentina – Galatasaray karşılaşmasına Seferoviç’in yaptığı asistler damga vurdu. Yıldız oyuncu hem Kerem Aktürkoğlu’na hem de Emre Akbaba’ya başarılı paslar vererek gollere çok büyük katkı sağladı.  Her iki golün arkasında da imzası bulunan Seferoviç Galatasaray’a geldiği için mutlu gözüküyor.

Sarı kırmızılı ekip hazırlık kampının ilk karşılaşmalarında sahadan sürekli mağlup ve üzgün ayrılmıştı. Görülen o ki Okan Buruk takımın dinamiğini tamamen değiştirmeyi başardı. Çünkü Galatasaray hazırlık karşılaşmalarının son beşinde hiç maç kaybetmedi. 5 karşılaşmanın 3’ünü kazanmayı başaran Kerem Aktürkoğlu ve Seferoviç’li Galatasaray’da oyun düzeni de yavaş yavaş oturmaya başladı.

Okan Buruk ile yeni sezonda yeni başarılara koşmak isteyen Galatasaray’da yeni transfer Seferoviç’in üstün performansı da Süper Toto Süper Lig’de sıralamayı belirleyecek. Seferoviç gibi deneyimli bir futbolcunun asist kralı olması da bekleniyor. Öte yandan Kerem ile kurduğu uyum sayesinde de skor tabelasına çok rahatlıkla etki etmesi beklenen Seferoviç Süper Lig maçına ilk olarak 7 Ağustos’ta çıkacak.

Süper Toto Süper Lig’in fikstürü de belli oldu. Galatasaray Antalyaspor’a 7 Ağustosta konuk oluyor. Süper Lig’in ilk Galatasaray maçı 7 Ağustos saat 21.45’te beiN sports ekranlarından canlı olarak yayımlanacak.