GALATASARAY’DA TRANSFER İÇİN PARA GEREKİYOR

Sarıkırmızılı takım Galatasaray’da devre arası transfer dönemi başlamasına rağmen henüz kadrolarına yeni bir oyuncu atmadılar. Devre arası transfer dönemi çalışmalarını sürdüren sarı kırmızılı takım Galatasaray bir yandan da kadroya katacakları yeni isimler için kaynak yaratmaya çalışıyorlar.

Ekonomik anlamda zor durumda olan sarıkırmızılı takım transferde takipçileri olan genç oyuncularına teklif gelmesi halinde satışlarından elde edecekleri gelir ile devre arası transfer döneminde kadrosunu güçlendirmek istiyorlar.

Sarı kırmızılı takımın kadrosunda bulunan genç oyunculardan Kerem Aktürkoğlu savunmadaki ki isim Victor Nelson ve Marcao ‘nun transferde İtalyan takımlarından peşinde olmasından dolayı sarı kırmızılı yönetimi bekledikleri teklif gelmesi halinde oyuncularının satışına izin verilecek.

Sarı kırmızılı takım da yönetime şuan da bu üç oyuncu için de Kerem Aktürkoğlu, Victor Nelson ve Marcao’ ya resmi olarak tekliflerin geldiği bilinse de yönetimin teklif yokmuş gibi davranması da çok ilginç.

SARI KIRMIZILI YÖNETİM FATİH TERİM’DEN TRANSFER İÇİN ONAY BEKLİYOR

Sarı kırmızılı takım Galatasaray’ da devre arası transferi için kaynak yaratma çabası içinde olan takımda kadrosunda bulunan 3 oyuncusuna da resmi teklifler ulaştığı ve bu teklifleri tecrübeli teknik direktör Fatih Terim’in değerlendirmesinin ardından oyuncularının satışına onay verdiği doğrulandı.

Kadrosun da bulunan 3 oyuncusuna da Kerem Aktürkoğlu, Victor Nelson ve Marcao’ ya resmi olarak teklifler gelmiş olsa da sarı kırmızılı takımın tecrübeli teknik direktörü Fatih Terim ‘in sadece 1’inin devre arasında satılması yönünde yönetime görüş bildirdiği de ifade edildi.

Sarı kırmızılı takımın sezon başında Kopenhag’dan 7 milyon Euro bonservis bedeli ödenerek transfer ettiği Danimarkalı stoper V. Nelsson ‘un sözleşmesine 25 milyon Euro’luk serbest kalma bedeli bulunmasından dolayı bu bedeli getirecek her hangi bir kulübün genç savunmacıyı kadrosuna kata bilecekler.

Kadrosunda ki diğer iki oyuncu ise genç isim Kerem Aktürkoğlu ve savunmada ki isim Marcao için ise sarı kırmızılı takım iki oyuncu için en az 20 Milyon Euro gibi bir bonservis bedeli ödemek zorundalar.

Sarı kırmızılı takımda bu oyuncularına beklenen seviyede bir teklif gelmesi halinde yolların ayrılması beklense de devre arasında bu oyuncular ile özellikle UEFA Avrupa Ligin’ de son 16 takım arasına kalan sarı kırmızılı takım da tecrübeli teknik direktör Fatih Terim hiçbir oyuncusunu kaybetmek istemez.

Süper lig ve Türkiye Kupasında erken havlu atan sarı kırmızılı takım da tek hedef olan UEFA Avrupa Ligin’ de takımın gide bildiği yere kadar götürmek isteyen Fatih Terim kadrosunu güçlendirecektir ancak genç isimleri ile de erken den yollarını ayırmaz.

GALATASARAY’DA TRANSFER İÇİN ÖNCE KADRODAKİ İSİMLER İLE YOLLAR AYRILMALI

Sarı kırmızılı takım transfer yapa bilmesi için öncelikle kadrosunda bulunan yabancı oyuncular ile yollar ayrılmalı.

C. Luyindama’ nın Belçika ekiplerinden birisine transfer olacağı söylentisi devam etse de tek bir oyuncu ile bu iş tabi ki olmaz.

Kadrosunu güçlendirmek isteyen sarı kırmızılı takımın devre arsında transfer bile yapamadan geçe bilmesi halinde yönetim de büyük çatlak sesler ortaya çıkacaktır ki taraftarında beklentisi bir hayli fazla.