Neslihan Yiğit

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Milli Sporcularla Egzersiz İmkanı Sunuyor

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, koronavirüs tedbirleri kapsamında vaktini evinde geçirenlerin spor yapması için harekete geçti. Hafta içi her gün canlı yayın üzerinde yapılan egzersiz videolarında, her Perşembe ise milli sporcular konuk olarak İstanbullulara moral veriyor.

 

Koronavirüs salgını tedbirleri gereğince, tüm ülkede evde kalmaya yönelik projeler geliştiriliyor. İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kulübü de koronavirüsün çok fazla görüldüğü büyükşehir için spor etkinlikleri düzenlemeyi sürdürüyor.

 

Hafta içi her gün canlı olarak yayınlanan egzersiz videolarında ise, her Perşembe günü için özel bir karar alındı. Ve bu günlerde İstanbullulara milli sporcular konuk oluyor.

 

İlk Konuk Neslihan Yiğit Olacak

 

Gerçekleşen serilerin ise ilkinde Badminton branşının önemli oyuncularından olan Neslihan Yiğit katıldı. Olimpiyatlarda ülkemizi temsil eden milli sporcumu, sosyal medya hesabı üzerinden tüm katılımcılara egzersiz yaptırdı.

 

İstanbul’da spor etkinliklerine önem veren Büyükşehir Belediyesi, böylelikle evde geçirilen günlerde hareket edilmesini de sağlıyor. Bu süreçte Neslihan Yiğit gibi milli sporcular eşliğinde spor yapılması da, evde vakit geçirenler için bir nebze de olsa moral yaratmış oluyor.

 

İlk olarak Yiğit ile başlayan milli sporcu egzersiz serileri, her hafta farklı bir milli sporcu katılımı ile de devam edecek. İstanbul Büyükşehir Belediyesi sosyal medya hesabı üzerindeki canlı egzersiz videolarının bir diğer haftaki konuğu ise milli karateci Meltem Hocaoğlu Akyol olacak.