Renay Onur

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Online Egzersiz İmkanı Sunuyor

Yeni tip koronavirüs salgını sebebiyle Türkiye’de uzun bir süredir tedbirlere yönelik bir yaşam sürdürülüyor. Evde kal çağrılarının yanı sıra, 65 yaş üstüne ve 20 yaş altına getirilen sokağa çıkma yasakları da uygulanmaya devam ediyor.

 

Kovid-19 salgınından en fazla etkilenen şehir ise açık ara vaka sayısı farkı ile İstanbul olmuş durumda. Bu bağlamda, özellikle İstanbul’da yaşam sürdürenlerin evde kaldığı süreçte sağlıklarını kaybetmelerine engel olmak adına İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından çeşitli projeler geliştiriliyor.

 

İstanbul Büyükşehir Belediyesi kapsamında yer alan Spor İstanbul da, hafta içi her gün saat 11:00’de canlı yayın ile evde olanlar için egzersiz videolarını sürdürüyor.

 

Son derece büyük bir ilgi gören Spor İstanbul projesi, aynı anda binlerce kişinin egzersiz yapmasına olanak sağlıyor. Sosyal medya hesapları ile canlı yayın bağlantısı şeklinde gerçekleştirilen etkinlikte, 4’üncü günde 3 bin 500 kişiye erişim ise sağlandı.

 

Konuya ilişkin açıklama yapan Spor İstanbul Genel Müdürü İ. Renay Onur da, bu sayının en büyük spor tesisine gelen ortama sayıdan daha yüksek olduğuna dikkat çekti.

 

Videolar Büyük İlgi Gördü

 

Amacın ise her gün daha fazla katılımcı olmasını belirten Renay Onur, evde kalan herkesin böylelikle hareket etmesini sağlamak istediklerine dikkat çekti.

 

Öte yandan, Spor İstanbul bünyesinde hazırlanan fiziksel aktivite içerikli videoların izlenme sayısının da 100 bin kişiye ulaştığı bildirildi.