İstanbul Indoor Challenger Şampiyonu

2021 yılının ilk Tenis, Profesyonel Tenisçiler Birliği (ATP) Challenger Turnuvası’nda İstanbul Indoor Challenger’da kazanan isim belli oldu! Elemelerde Arthur Rinderknech 132.280 € ‘luk İstanbul Indoor Challenger’da çeyrek finallere yükselmişti. Dünya 178. sırada İsviçre’den Marc-Andrea Huesler’i İstanbul Ted Spor Kulübü’nde 7-5 ve 6-3 mağlup etmişti.

Arthur Rinderknech’in İstanbul Indoor Challenger Mücadeleleri

Elemelerde Arthur Rinderknech 132.280 € ‘luk İstanbul Indoor Challenger’da çeyrek finallere yükselmişti. Dünya 178. sırada İsviçre’den Marc-Andrea Huesler’i İstanbul Ted Spor Kulübü’nde 7-5 ve 6-3 mağlup etmişti.

Geçen yıl Kanada, Rennes ve Calgary’de kendi sahasında iki ATP Challenger kazanan Rinderknech, rakibinden dokuz asa dayandı ve bir saat 22 dakika sonra galip gelmek için dört kırılma noktası şansının hepsinden yararlanmıştı.

Sırada 25 yaşındaki Slovakya’dan Jozef Kovalik, Türk joker girişi Ergi Kirkin’in iyi formunu bitiren ve 6-7 (5), 6-0, 7-6 (3) galibiyetiyle iki saat 23 dakika maçta kaldı.

Diğer çeyrek final turunda Benjamin Bonzi, tüm Fransız mücadelesinden 3. sıradaki Antoine Hoang, 6-7 (5), 6-1, 7-5 ile galip geldi. 24 yaşındaki Nime yerlisi 12 as attı ve iki saat 25 dakika sonra ilerlemek için ilk servis puanlarının yüzde 73’ünü kazandı.

Bonzi, dörtlü finalde Mohamed Safwat ile karşılaşacak. Mısırlı rakibi Japon Go Soeda, hastalık nedeniyle maçtan çekilmek zorunda kaldı.

Fransız Sporcu Şampiyon Oldu

2021 yılında düzenlenen ilk profesyonel tenis turnuvası olan İstanbul Indoor Challenger’da kazanan isim Fransız tenisçi Arthur Rinderknech oldu. Fransız sporcu teklerde şampiyonluğu elde etti.

Fransız tenisçi Arthur Rinderknech, TED Spor Kulübü kotlarında düzenlenen İstanbul Indoor Challenger’da tekler finalinde Fransız tenisçi Benjamin Bonzi ile karşılaştı. Rakibini 2 saat 16 dakika süren mücadele sonucunda 4-6, 7-6 ve 7-6’lık setler ile totalde 2-1 mağlup etti ve Arthur Rindernech turnuvanın şampiyonu oldu.

Paris sakini, şampiyona maçında 20 as attı ve iki saat 16 dakika içinde galibiyet elde etmek için ilk servis puanlarının yüzde 85’ini kazandı.

Geçen yıl Kanada, Rennes ve Calgary’de kendi topraklarında kazandığı zaferlerin ardından, Rinderknech ATP Challenger Tour’da üçüncü kupasını kaldırdı. 18,290 € para ödülünün yanı sıra 125 ATP Sıralaması puanını elde etti ve canlı sıralamada Dünya 134 numaraya kadar yükseldi.

Her iki Fransız da önümüzdeki hafta Fransa’da üç haftalık bir salon turnuvasu başlatacak olan Open Quimper Bretagne Occidentale’de yarışmak için kendi ülkelerine dönecek.