İstanbul Veliefendi Hipodromunda İlkbahar – Yaz Sezonu Başladı

At yarışının olmazsa olmazı olan İstanbul Veliefendi Hipodromu’nda İlkbahar – Yaz sezonu yarışları başladı. Kovid -19 önlemleri sebebiyle 2 yıldır seyircisiz koşulan yarışlar bu sezonun ilk yarışında seyircili koşuldu.

11 Nisan Pazartesi günü başlayan sezona yarışseverler büyük ilgi gösterdi. İlkbahar – Yaz sezonu İstanbul Hipodromu 93 gün sürecek ve 468 çim, 292 sentetik olmak üzere toplam 730 yarışa sahne olucak. Safkanların birincilik için mücadele vereceği yarışlar Kasım ayına kadar devam edecek.

İstanbul Veliefendi Hipodromu Toplam 730 Yarışa Sahne Olacak

İstanbul Veliefendi

At yarışlarında İlkbahar – Yaz sezonu heyecanı İstanbul Veliefendi Hipodromunda başladı. Nisan ayından itibaren 9 hipodromda koşulacak olan yarışlar İstanbul, Ankara, İzmir, Adana, Bursa’da sahne alacak ve safkanlar boy gösterecek. 435 yarışta İngiliz Safkan atları, 325 yarışta Arap atları boy gösterecek.

İlkbahar – Yaz sezonu İstanbul Hipodromu 468 Çim ve 292 sentetik olmak üzere toplam 730 yarışa sahne olacak. Bu sezon Nisan, Mayıs, Haziran, Temmuz, Ağustos, Eylül, Ekim ve Kasım aylarında yarışseverleri heyecana boğucak. Haftada 3 güne sahne olan Yarışlar Çarşamba, Cuma ve Pazar günlerinde yapılacak.

1600 Metrelik İlk Yarışı Tivoli Kazandı

İlkbahar – Yaz sezonu İstanbul Veliefendi Hipodromu’nda  3’ü çim 7’si sentetik olmak üzere toplam 10 yarış gerçekleştirildi. İstanbul Veliefendi Hipodromu’nda 4 ve üzeri İngiliz yaşlı safkan atlarının katıldığı 1600 metrelik ilk yarışı Tivoli kazandı ve yarıştan sonra konuşan Jokey Barış Kurdu, mutluluğunu dile getirdi.

Jokey Barış Kurdu, sezonun güzel geçmesini dile getirirken, pandemiden sonra yarışseverlerin hipodromu doldurmasına dikkat çekti. 2 yıldır sessiz geçen yarışlarda tad alamadığını söyleyen Barış Kurdu, tribündeki heyecanı ve seyircilerin gösterdiği ilgi için teşekkürlerini sundu. Türkiye Jokey Kulübü Yönetim Kurulu Üyesi Gülnur Gülerce ise İlkbahar – Yaz sezonunun açılışını kutladı. Tüm yarışseverleri Gazi koşusuna bekleyen Gülnur Gülerce, herkesi hipodroma davet etti.  

Gazi Koşusu Ne Zaman ?

Yarışseverlerin en çok merak ettiği Gazi koşusu ise 26 Haziran 2022  tarihinde gerçekleşicek. 96.kez düzenlenecek olan Gazi Koşusu 26 Haziran Pazar günü koşulacak. İstanbul Veliefendi Hipodromu’na sahne olacak yarışlar şöyle; Erkek ve Dişi Tay Denemeleri Koşuları 15 Mayıs Pazar, Kısrak Koşusu ve Sait Akson Koşusu 5 Haziran Pazar, İstiklal Savaşı Koşusu 24 Haziran Cuma, Niğbolu Koşusu 24 Temmuz Pazar, Çanakkale Savaşı koşusu 31 Temmuz Pazar, Veliefendi Koşusu 18 Eylül Pazar, Çaldıran Koşusu 23 Ekim Pazar, Uluslararası F.G./FRBC Anadolu Koşusu 3 Eylül Cumartesi, Uluslararası İstanbul Koşusu 3 Eylül Cumartesi, Uluslararası IFAHR Koşusu 3 Eylül Cumartesi, Uluslararası Trakya Koşusu 4 Eylül Pazar, Uluslararası Topkapı Koşusu 4 Eylül Pazar Uluslararası Boğaziçi Koşusu 4 Eylül Pazar, Uluslararası Malazgirt Koşusu 4 Eylül Pazar günü gerçekleşecek.