İSTANBUL’DA SOKAK HAYVANLARINA ÇADIR

Spor İstanbul ekibi ve gönüllülerden oluşan grup, düzenlenen spor etkinliklerinden arta kalan malzemeleri değerlendirerek soğuk kış günlerinde sokakta olan hayvan dostlarımıza sıcak bir yaşam alanı oluşturmak adına yuva olarak görebilecekleri 32 adet kulübe yaptı.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi iştiraki olarak çalışmalar düzenleyen Spor İstanbul, düzenlediği hem insanlığa hem de tüm canlılara faydalı etkinlikler ile İstanbul’da yaşamını sürdüren tüm canlıların hayatına içimizi ısıtan dokunuşlar yapmaya devam ediyor.

Hayvan severler ile spor gönüllülerinin bir arada görüntülendiği Köpek Kulübesi çalışmasında sokakta kalan köpekler için soğuktan ve yağışlardan koruyacak kulübeler oluşturuldu ve İstanbul içerisinde çeşitli noktalara yerleştirildi. Spor İstanbul Genel Müdürü Renay Onur ve ünlü yazar, sanatçı Ömür Gedik’in örnek kulübeyi beraber yaptığı organizasyonda toplam otuz iki yuva inşa edilerek;

Zeytinburnu, Bakırköy, Beykoz ve Sarıyer’de hayvanların beslendiği bölgelere yerleştirildi.

ETKİNLİKLERDEN ARTANLAR DEĞERLENDİRİLDİ

Spor İstanbul ekibi ve kırk bir kişilik İstanbul gönüllü grubunun sorumluluğunu üstlendiği etkinlikte, daha önceden düzenlenmiş olan spor organizasyonlarından arta kalan malzemeler kullanıldı ve içinde bulunduğumuz dondurucu soğuk kış günlerinde sokakta yaşam mücadelesi veren hayvan dostlarımız için yeni yuvalar inşa edildi.

Uzman eğiticilerin de görev aldığı Köpek Kulübesi inşa etme organizasyonunda sokakta kalan hayvanlara karşı farkındalık arttırılması ve sokak hayvanlarına ne şekilde yardım edeceği konusunda fikri olmayan vatandaşların bilinçlendirilmesi hedeflendi.

ÖMÜR GEDİK KATILDI

Spor İstanbul Genel Müdürü Renay Onur ve ünlü yazar, sanatçı Ömür Gedik’in örnek kulübeyi beraber yaptığı organizasyonda toplam otuz iki yuva inşa edilerek; Zeytinburnu, Bakırköy, Beykoz ve Sarıyer’de hayvanların beslendiği bölgelere yerleştirildi.

İstanbul Gönüllüleri Hayvan Hakları İlçe Sözcüsü Pınar Satıoğlu’nun da görev aldığı etkinlikte; İstanbullu gönüllülerden, Köpek Davranış Uzm. Gökçen Yücekaya etkinliğe katılım sağlayan gönüllülere, hayvanların nasıl beslenmesi gerektiğine, sokakta yaşayan canlılara ne şekilde yaklaşılması gerektiğine, köpeklerin doğasında olan saldırıların nedenine ve korunma yöntemlerine dair konularda kayda değer bilgileri aktardı.

SPOR İSTANBUL HAKKINDA

Spor İstanbul, 1989 senesinde İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin iştirak şirketi statüsü ile yalnızca üç spor kompleksiyle yola çıkmış olmasına rağmen günümüzde tam elli iki spor kompleksi ve çok sayıda ulusal ve uluslararası spor organizasyonlarıyla İstanbul’da yaşayan insanların yaşamlarına hareket katarak güzide şehrimize yakışan bir enerji katma çabasıyla yolunda emin adımlarla ilerliyor.