İSTANBUL’DA SPOR TESİSLERİ HİZMETE BAŞLADI

2019 yılında ortaya çıkan ve 2020’nin mart ayında pandemi olarak kabul edilen Korona Virüs salgını önlemleri nedeniyle, İstanbul’da kapatılan halı saha ve yüzme havuzları halkın hizmetine açıldı. Uzun bir süredir kapalı olan tesisler, Covid – 19 tedbirleri kapsamında misafirlerini ağırlamaya başlayacak.

Korona Virüs salgını nedeniyle uzun süredir kapalı kalan halı saha ve yüzme havuzu tesislerinin ne zaman açılacağı birçok insanın merak ettiği bir konuydu. 29 Mart 2020 tarihinde gerçekleştirilen Kabine Toplantısının ardından alınacak kararları oldukça dikkatli dinleyen spor severler, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yapacağı konuşmayı bekledi.

Toplantının ardından İstanbul Hıfzıssıhha Meclisi tarafından yapılan açıklamaya göre İstanbul’da hizmet veren halı saha ve yüzme havuzu tesisleri hizmete açıldı.

İstanbul İl Umumi Hıfzıssıhha Meclisi Açıklama Yaptı

İstanbul Vali Yardımcısı Niyazi Erten başkanlığında İstanbul Valiliği İl Umumi Hıfzıssıhha Meclisi halı saha ve yüzme havuzlarının faaliyete başlaması konusunda karara varmak için toplandı. İstanbul’da bulunan halı saha ve yüzme havuzu tesislerine göre alınan kararı Hıfzıssıhha Meclis’i açıkladı.

Kurumun resmi internet sitesi üzerinden yapılan açıklamada Korona Virüs salgını nedeniyle faaliyetlerine ara verilen halı saha, yüzme havuzu vb. tesislerinin tekrar çalışmasına karar verildiği duyuruldu.

Covid – 19 tedbirleri kapsamında bu tesislerde hizmet almak isteyen kişilerin girişlerde HES kodu sorgulaması yapılarak içeri alınmasına karar verilirken, seyirci, refakatçı ve misafir olarak gelen kişilerin kesinlikle içeri alınmaması yönünde açıklama yapıldı. Bahsi geçen tesisler önlemler kapsamında 09.00 – 19.00 saatleri arasında hizmet verebilecek.

İstanbul’un Ardından İzmir ve Kocaeli’ndeki Tesisler de Açıldı

Kabine Toplantısı ardından İstanbul İl Umumi Hıfzıssıhha Meclisi tarafından yapılan açıklama ile İstanbul’da bulunan halı saha ve yüzme havuzu tesislerinin faaliyetlerine devam edileceği bildirildi.

İstanbul tarafından yapılan açıklamanın ardından İzmir Valiliği ve Kocaeli Valiliği de resmi internet sitesi üzerinden konu hakkında bir bildiri yayımladı. İstanbul’da alınan önlemlerin aynı şekilde iki ilde de uygulanmasına karar verilirken, tesisler saat 09.00 – 19.00 arasında hizmet verecek.

Halı saha ve yüzme havuzu tesislerinden yararlanmak isteyen vatandaşların girişte HES kodu uygulamasına tabii tutulacağı ve içeriye hiçbir şekilde seyirci, refakatçi ve misafirin alınmayacağı belirlendi.