İstanbulspor Final Maçında

Bu sezon TFF 1.Lig’de en istikrarlı performansı sergileyen takımlardan biri olan İstanbulspor, Play-Off aşamasında da kendisinden bir şey kaybetmedi ve Büyükşehir Belediye Erzurumspor’u eleyerek Final aşamasına yükseldi. Finalde Bandırmaspor ile eşleşen Sarı Siyahlı takım, bu müsabakadan galip ayrılarak yıllar sonra Süper Lig’e geri dönmüş olmanın mutluluğunu yaşamak istiyor.

Son Dansa Hazırız

Bu sezon TFF 1.Lig’de genel olarak en istikrarlı takımlardan biri olan İstanbulspor, sezon boyunca pek tabii dalgalanmalar yaşadı ancak gerçekten oldukça güvenilir bir takımdı.

Sarı Siyahlı takım Osman Zeki Korkmaz teknik direktörlüğünde devam ettiği sezonda kendisinden iyi şekilde bahsettirmeyi başardı. Birçok oyuncusundan üstün verim alan ve sonuç kadar oyuna da önem veren İstanbul temsilcisi, artık son dansa hazırlanmış durumda.

İstanbul temsilcisi, Play-Off aşamasında Büyükşehir Belediye Erzurumspor ile karşı karşıya gelmişti. İlk karşılaşmadan 4-2 galip ayrılmayı başaran Sarı Siyahlı takım, ikinci maçta 1-0 mağlup olmasına rağmen skor avantajı sayesinde Final aşamasına adını yazdırmayı başardı.

Diğer taraftaysa Bandırmaspor ile Eyüpspor karşı karşıya geldiler ve iki maçın toplam skoru sonucunda Bandırmaspor bir üst tura çıkan taraf oldu. Her iki takım da sezon içerisinde pek çok maçta fark yaratmayı başardılar ancak ligin son düzlüğünde beklenenden daha fazla zorlandılar.

Bu durumun normal sezonun bitmesiyle de alakası olabilir ancak iki takım da son dansa gelene kadar gerçekten odaklı performanslar sergiledi. Normal sezonda her iki sahada oynanan müsabaka da golsüz beraberlikle sona ermişti.

Bu müsabakada İstanbulspor tarafının en çok güveneceği isim kuşkusuz kaptan İbrahim Yılmaz olacak. Sezon boyunca attığı gollerle takımını sırtlayan başarılı golcü, bu kadar kritik maçta Osman Zeki Korkmaz’ın da taraftarların da gol ümidi olacak.

Bir İstanbul Takımı Daha

Öte yandan İstanbulspor’un 2 Haziran tarihinde oynanacak müsabakadan galibiyetle ayrılması durumunda İstanbul temsilcileri Süper Lig’de bir koltuk daha kendilerine ayırmış olacaklar.

3 Büyük ekip, Fenerbahçe, Galatasaray ve Beşiktaş’ın yanı sıra Kasımpaşa, Fatih Karagümrük, Başakşehir ligde İstanbul’u temsil eden takımlar olarak sıralanmışlardı. Bu ekiplere Süper Lig’e direkt olarak yükselmeyi garantileyen Ümraniyespor da eklenirken, İstanbulspor’un da geri gelmesi durumunda sayı 8’e çıkacak.

Bununla birlikte İstanbulspor’un ilk kümeyle daha yakın olduğunu belirtmek gerekiyor. O dönemleri izleyen veya hatırlayan futbolseverler Sarı Siyahlı ekibin futbol kültürümüzde ne kadar önemli bir ekip olduğunu ve ne kadar fazla oyuncu yetiştirdiğini dile getireceklerdir.

17 senedir Süper Lig’e geri dönmeyi bekleyen İstanbulspor adına dans kötü bir şekilde sona erse bile gelecek sezon yine TFF 1.Lig’in en büyük favorilerinden biri İstanbulspor olacak. Bununla birlikte işler bu noktaya kadar gelmişken herkes takımın şampiyonluk sevinci yaşamasını ve Süper Lig’e kapağı atıp devlere karşı mücadele etmesini istiyor.