İstanbulspor Tulza Spor İle Oynadığı Maçı Tek Golle Kazandı

Spor Toto 1. Lig’in 9. Haftasında İstanbulspor, 18 Ekim Pazartesi günü kendi sahasında Tuzlaspor’u konuk etti. Esenyurt Necmi Kadıoğlu Stadyumu’nda oynanan iki takım arasındaki bu mücadeleyi 1 – 0’lık skor ile kaybeden taraf konuk takım Tuzlaspor oldu.

Ev sahibi İstanbulspor’a kendi sahasında galibiyeti ve 3 puanı getiren golü İbrahim Yılmaz kaydetti. Bu sonuç ile birlikte deplasmanda oynadığı maçı kaybeden teknik direktör Uğur Tütüneker önderliğindeki Tuzlaspor, Spor Toto 1. Lig’de bu sezon 2. mağlubiyetini almış oldu.

Diğer yandan kendi sahasında oynadığı maçı kazanan teknik direktör Hüseyin Dalgıç yönetimindeki İstanbulspor ise Spor Toto 1. Lig’debu sezon 3. galibiyetini elde etmiş oldu.

Takımların İlk 11’leri ve İstanbulspor’a Kendi Evinde 3 Puanı Getiren Gol

Spor Toto 1. Lig’in 9. Haftasında oynanan karşılaşmaya ev sahibi İstanbulspor, rakibi Tuzlaspor karşısında Alperen Uysal, Ologo, Mehmet Yeşil, Ğuzhan Berber, Ali Yaşar, Melih Kabasakal, Muammer Sarıkaya, Topakki, Ethemi ve İbrahim Yılmaz 11’i ile başladı.

Diğer yandan konuk takım Tuzlaspor ise rakibi İstanbulspor karşısında Mikulic, İsmail Konuk, Posmac, Erhan Kartal, Ferhat Öztorun, Rotman, Bardhi, Tayfun Aydoğan, Safa Kınalı, Sedat Şahintürk ve Pedersen 11’i ile sahaya çıktı.

İki takım arasındaki bu mücadelenin 28. Dakikasında ev sahibi İstanbulspor, Muammer Sarıkaya’nın asistinde ibrahim Yılmaz’ın attığı gol ile karşılaşmada 1- 0’lık skor ile öne geçen taraf oldu. Mücadelenin ilk yarısında her iki takımdan da başka gol sesi çıkmayınca ilk 45 dakika 1 – 0’lık skor ile sona erdi.

Maçın ikinci yarısında ev sahibi İstanbulspor, rakip kaleye toplamda 19 şut çekti, 2 net gol pozisyonu kaçırdı, 24 kez rakip ceza alanı içerisinde topla buluştu, 6 köşe vuruşu kullandı ve 1 serbest vuruş kazandı. Diğer yandan konuk takım Tuzlaspor ise maç boyunca 6 şut çekti, 1 net gol pozisyonu kaçırdı, 11 kez rakip ceza alanı içerisinde topla buluştu, 2 köşe vuruşu kullandı ve 14 serbest vuruş kazandı.

Fakat her iki takımda yakalamış olduğu bu istatistiklere vrağmen kinci yarıda aradığı gol ve golleri bulamadı. Böylece ev sahibi İstanbulspor, kendi sahasında konuk ettiği rakibi 1 – 0’lık skor ile mağlup etti.

İstabulspor ve Tuzlaspor’un Süper Lig Güncel Puan Durumu

Spor Toto 1. Lig’in 9. Haftasında oynanan mücadelede kendi sahasında oynadığı maçı attığı tek golle kazanan ev sahibi İstanbulspor, 3 puanı henaisne yazdırdı. Böylece ev sahibi İstanbulspor, Süper Lig’de puanını 10 ypatı ve on birinici sırada kendisine yer buldu.

Diğer yandan deplasmanda oynadığı maçı kaybeden ve haftayı puan alamadan akapatan konuk takım Tuzlaspor ise Süper Lig’de14 puan ile yedinici sırada kaldı.