Jorge Jesus İstanbul Yolculuğuna Çıktı

Spor Toto Süper Lig 2021 – 2022 Ahmet Çalık Sezonu’nda yine şampiyonluktan uzakta kalan Fenerbahçe, takımın başına Portekizli Jorge Jesus ismini getirdi.

Başkan Ali Koç göreve geldiği günden beri bir türlü düzlüğe çıkamayan sarı lacivertli ekip, yaptığı yatırımların karşılığını geride kalan süreçte bir türlü alamadı.

Son olarak Portekizli teknik direktör Vitor Pereira önderliğinde geride bıraktığımız Spor Toto Süper Lig 2021 – 2022 Sezonu’na çok iddialı hazırlanan sarı lacivertli ekip, lige de oldukça iyi başlamıştı.

Üst üste aldığı galibiyetler ve oynadığı futbolla birçok otorite tarafından Spor Toto Süper Lig 2021 – 2022 Ahmet Çalık Sezonu’nun en büyük şampiyonluk adaylarından biri olarak gösterilen Fenerbahçe, deplasmanda oynadığı Trabzonspor maçından sonra serbest düşüşe geçmişti.

Camiayı etkisi altına alan gerginlik sarmalı, teknik direktör Vitor Pereira’nın çevresinde toplanınca sarı lacivertli takım için şampiyonluk da hayal olmuştu.

Trabzonspor’un farkı açmasından sonra teknik direktör Vitor Pereira’nın üzerindeki baskı da oldukça artmış ve gelinen noktada Başkan Ali Koç, “bir kez daha” teknik direktör değişikliğine gitmek zorunda kalmıştı.

Fenerbahçe Uzun Süre Teknik Direktör Aradı

Devre arasında yolların ayrıldığı teknik direktör Vitor Pereira’dan sonra göreve gelecek isim konusu, sarı lacivertli kulübün ve medyanın gündemini bir hayli meşgul etti.

Başta Joachim Löw olmak üzere birçok farklı isim gündeme geldi. Fakat uzun süren arayışların ardından Fenerbahçe teknik direktörlük koltuğuna kulübün eski futbolcu ve teknik adamlarından İsmail Kartal “geçici” olarak getirildi.

İsmail Kartal’ın koltuğa oturmasının ardından sezon sonunu devamlı olarak işaret eden ve gelecek senenin teknik direktörüyle görüşmelerinin sürdüğünü söyleyen Başkan Ali Koç, bir yandan da İsmail Kartal’ın takımla yakaladığı müthiş seri yüzünden arada kaldı.

Kamuoyunda bir kesim gelecek sezonun da teknik direktör İsmail Kartal ile devam etmesi yönünde tavsiyelerde bulunurken diğer bir kesim ise dünyaca ünlü, tartışılmaz bir isim noktasında kararlıydı.

Başkan Ali Koç’un sezon sonuna kadar süren görüşmeleri neticesinde Joachim Löw ismi gündemden kalktı ve İsmail Kartal’ın oturduğu koltuk için tek ciddi aday Jorge Jesus kaldı.

Jorge Jesus İstanbul İle Buluşacak

Spor Toto Süper Lig 2021 – 2022 Ahmet Çalık Sezonu’nun bitmesinin ardından çalışmalarına hız veren Fenerbahçe yönetimi, takımın başına geçmesi için Portekizli yıldız teknik adam ile anlaştı.

İddialara göre 1 + 1 yıllığına anlaşılan büyük tecrübe, İstanbul’a yanından büyük bir antrenör ekibiyle gelecek. Bu ekibin toplam maliyetinin yıllık 7,5 milyon Euro’yu bulması beklenirken, Fenerbahçe’nin uzun süre sonra böylesine top-class bir teknik direktörle çalışacak olması herkesi heyecanlandırıyor.

Türkiye Cumhuriyeti’nin 100’üncü yılında şampiyonluğu hedefleyen sarı lacivertli camia, tüm futbol organizasyonunu daha önce Benfica, Sporting ve Flamengo ile büyük başarılar kazanmış olan Jorge Jesus’a emanet edecek.

Fenerbahçeli taraftarlar Copa Libertadores sahibi olan yeni teknik direktörlerinden mutlak şampiyonluk ve uzun yıllara yayılacak bir başarı öyküsünün altyapısını kurmasını bekliyorlar.