Jorge Jesus’in Sarı Lacivertli Taraftar İle Arası Kötü

Sarı lacivertli takım Fenerbahçe ‘ de sezon başında takımın başına getirilen Portekizli teknik adam Jorge Jesus ile bu sezon yıllarıdır bekledikleri şampiyonluğa çok yakın olsalar da son İstanbulspor maçı sonrasında taraftarı ile arasında yaşananlar takımı olumsuz etkiledi.

Süper lig de en yakın rakibi Galatasaray ile şampiyonluk yarışında kıyasıya bir rekabet içinde artık son maçlara girilirken puan kaybeden takımın şampiyonluk sansını zora sokacağı haftalar başladı.

Lider Galatasaray ‘In Süper Lig ‘de son maçında kendi sahasında 3 – 3 berabere kaldığı Fatih Karagümrük maçı sonrasında tüm gözler Kadıköy’de Fenerbahçe ‘nin rakibinin şampiyonluğa ortak olma davetine ne cevap vereceği merak ediliyordu.

İstanbulspor karşısında favori olarak maça çıkan sarı lacivertli takım Fenerbahçe 2 – 0 ‘da öne geçmesine rağmen sahadan 3 – 3 berberlik ile ayrılarak büyük bir avantajı da gerçi çevirmiş oldu.

Maç sonun da sarı lacivertli takım Fenerbahçe ‘yi orta sahada toplayarak oyuncularına konuşma yapan Portekizli teknik adam Jorge jesus ki oldukça gereksiz bir hamle olması ile berabere sonrasında taraftarın protestosu ile karşı karşıya kalınca el kol hareketleri ile taraftar ile kısa süreli gerginlik yaşadılar. Portekizli teknik adamı genç oyuncusu Arda Güler yanına gelerek sakinleştirip soyunma odasına beraber gittiler.

Kaybedilen önemli bir 2 puan sonrasında acemice hareket eden Portekizli teknik adam maç sonun da takımını toplaması çok yanlış olurken taraftar ile de tartışmaya girmesi kendi açısından işleri zora soktu.

PORTEKİZLİ TEKNİK ADAM TARAFTARI İLE YILDIZI BARIŞAMADI

Portekizli teknik adam Jorge Jesus sezon başından bu yana aslında sarı lacivertli taraftarlar ile arası bir türlü iyi olmadı.

İstanbulspor maçı sonrası yaşananlar ile beraber ve öncesinde takımının puan kaybettiği haftalar da hiçbir kayıp yaşanmamış gibi şampiyonluk yarışı devam ediyor daha çok fazla maç var gibi seklinde açıklamaları ile taraftarın sabrını zorluyor.

Taraftarı ile arasının açılmasında en önemli sebeplerden birisi de takımının sahada gösterdiği kötü performansı ve Jorge Jesus ‘in oyuncu değişiklikleri ola bilir.

Kendi sahasında derbiler de takımın kötü performansı Galatasaray ‘ dan 3 Beşiktaş’ tan 4 gol yiyip kötü performans hocanın taraftardaki kredisinin aslında çoktan dolduğunu gösteriyor.

KÜMEDE KALMA MÜCADELESİNDE TAKIMLARA PUAN KAYBI YASADI

Fenerbahçe ‘nin bu sezon puan kayıplarına bakacak olur isek sezonun ilk maçında kendi sahasında tarihinde ilk kez süper lig mücadele eden Ümraniyespor ‘a 3 – 3 berabere kalarak 2 puanı bıraktı.

Bu sezon aldığı 5 mağlubiyetin 1 Giresunspor ‘a karşı gene kendi sahasında 2 – 1 mağlup oldukları maç ve 3 puan kaybı.

Son olarak ise gene kendi sahasında İstanbulspor ile 3 – 3 beraberlik ve 2 puan kaybı.

Bu puan kayıplarını topladığımız da 7 puan gibi kendi sahasında lig de düşme hattındaki takımlara kaybetmiş takımın Şampiyonluk yolunda şanslarını etkileyecek.