Kasımpaşa Kupada Tur Arıyor

Süper Lig’de son haftaların en formda takımlarından birisi olan Kasımpaşa, lider Trabzonspor karşısında oynadığı maçta yediği erken golün kurbanı oldu ve 5 maçlık galibiyet serisi bozuldu. Buna rağmen Trabzonspor gibi zorlu bir rakip karşısında golden sonraki 84 dakika boyunca oyunun ortağı ve hatta zaman zaman hâkimi olan Kasımpaşa için bu mağlubiyet kabul edilebilir. Ancak Mavi Beyazlı ekip adına kabul edilemeyecek bir durum varsa o da tek maç eleme usulüyle oynanan Ziraat Türkiye Kupası maçında alınacak bir mağlubiyettir. İşte bu doğrultuda çalışmalarına devam eden İstanbul temsilcisi, 8 Şubat 2022 tarihinde kendi sahasında ligin bir diğer formda ekibi Gaziantep FK’yı konuk ediyor.

Atlanan Seviye

Bu sezon Süper Lig’in ilk yarısında çok kötü bir performans sergileyen Kasımpaşa, Cihat Arslan ile başladığı sezonda görevi Hakan Kutlu’ya devretmişti. Hakan Kutlu ile de istediği sonuçları alamayan Paşa, yeni bir teknik direktör almak yerine kendi içinden teknik direktör çıkarmayı tercih etti ve Sami Uğurlu’ya anahtar teslim yaptı.

Kulübün içinden gelen ve uzun zamandır da takımda görev yapan Uğurlu, Kasımpaşa’ya tam anlamıyla can suyu gibi geldi ve seviye atlattı. Takım ligin ilk yarısının son haftalarında gösterdiği performansla ikinci yarıda çok daha iyi bir pozisyona gelebileceğinin sinyallerini çok güçlü bir biçimde veriyordu.

Nitekim beklenen oldu ve Kasımpaşa, ilk devre boyunca yakalayamadığı galibiyet sayılarına erişerek küme düşme hattından kurtuldu ve hatta aradaki puan farkını da yükseltti. Rakiplerini korkutan bir takım haline gelen Paşa, oldukça iyi bir takım görüntüsüne kavuştu.

Bu kimlikle birlikte Süper Lig’in 24’üncü haftasında Trabzonspor’a konuk olan İstanbul temsilcisi, Edin Visca’nın 6’ıncı dakikada gelen golüne engel olamadı. Bu golden sonra lidere karşı bir maç oynuyor olmasına rağmen topun arkasına geçmeyen Kasımpaşa, geriye kalan tüm maç Trabzonspor kalesinde tehlike yarattı ancak başarılı olamadı.

5 maç aradan sonra ilk kez mağlubiyet üzüntüsü yaşayan Paşa, buna rağmen gösterilen performansın da mutluluğu içerisindeydi.

İddialı Takımlar

Süper Lig’den sonra artık yüzünü Ziraat Türkiye Kupası’na çeviren Sami Uğurlu ve öğrencileri, 8 Şubat 2022 tarihinde oynanacak maçta kendi sahalarında Gaziantep FK’yı konuk edecekler.

Gaziantep FK gibi Sivasspor’u 5 golle geçerek ne kadar formda olduğunu kanıtlamış bir takım karşısında oynanacak maç futbolseverlere keyif vaat ediyor. Bu maçta Kasımpaşa’da sakatlıkları devam eden Jeffrey Bruma, Sakıb Aytaç ve Kevin Vargas görev yapamayacaklar.

İki takım da son tahlildeki formlarını devam ettirebilmek ve bu sezonu Türkiye Kupası’nda gidilebilecek en ileri noktada bitirmek isteyeceklerdir. Kasımpaşa için iki farklı dönemden oluşan bir sezonda alınacak başarıların hepsi ileride güzel hatırlanacak hatıralar olabilir. İki futbol kimliğinin çarpışacağı maçtan en mutlu ayrılan tarafsa futbolseverler olacak.