Kasımpaşa ve Karagümrük Teknik Direktör Performansları

Sezona İtalyan teknik adam Francesco Farioli Yönetiminde başlayan Fatih Karagümrük Üst üste yaşanan mağlubiyetlerin ardından takımın başına Volkan Demirel’i getirdi. 20. hafta sonunda yedi galibiyet altı beraberlik ve yedi mağlubiyet alarak 27 puan elde eden İstanbul ekibi, 13.sırada yer aldı. 27 kez gol sevinci yaşarken kalesinde 30 gol gördü ve iç  ve dış sahalarda inişli çıkışlı bir performans sergiledi.

Hiç sağdaki dokuz karşılaşmada üç galibiyet dört beraberlik ve iki mağlubiyet alan Karagümrük takımı ve kalesinde 12 gol gördü. Deplasmanda ise 11 karşılaşmaya çıktı ne dört galibiyet iki beraberlik beş mağlup ettik performans ortaya koydu. Dış sahada kalesinde 18 gol gören kırmızı siyahlı ekip, Ligin dış sahada en fazla gol yiyen takımlarından biri oldu.

Teknik direktör Volkan Demirel yönetiminde dört karşılaşmaya çıkan İstanbul ekibi bir galibiyet iki beraberlik ve üç mağlubiyet elde etti. Bir karşılaşmada kalesini gole kapatmayı başarırken kalan üç maçta kalesinde beş gol gördü. Volkan Demireldönemindeki  dört maçlık kısa süreçte  savunmada kötü bir performans sergiledi.

Karagümrük, Volkan Demirel İle  Savunmada Problem Yaşıyor

9 kişi oynanan Fenerbahçe maçını dışarıda bırakırsak, Göztepe, Alanyaspor ve Gaziantep FK karşılaşmalarının her birinde kalesine atılan şutlar çift haneleri geçti. Savunmada rakiplerine çokça pozisyon veren Kırmızı siyahlılar, işin hücum kısmında farklı bir oyun sergiliyor.

Farioli ile geriden oyun kurarak hücum planlarını şekillendiren topa sahip olma odaklı bir futbol anlayışı benimseyen Karagümrük, Volkan Demirel yönetiminde direkt hücumlarla rakip yarı sahaya çabuk geçen, orta ve uzun mesafeli pasların artığı bir takım görüntüsü verdi.

Farioli’ninoyun planında kenar ortalarını tercih etmemişti ancak Volkan Demirel ile Caner Erkinhücumda daha özgür kaldı ve kenar ortalarını daha sık kullanmaya başladı. Karagümrük, Dört maçlık kısa süreçte savunmada problem yaşarken  hücumdadaha direkt kaleye giden bir yapı ortaya koydu.

Kasımpaşa’daki Değişimler Oyun Planını Etkiledi

Bu sezon üç kez teknik direktör değişikliğine giden Kasımpaşa, 20 haftanın sonunda dört galibiyet altı beraberlik ve 10 mağlubiyet alarak  18 puan elde etti. Sezonun ilk yarısında kötü bir performans sergileyen lacivert beyazlı ekip, savunma performansıyla dikkat çekti. Kalesinde 29 gol gördü ve bu gollerin 15’ini  iç sahada, 14’ünü ise dış sahada kalesinde gördü.

Dış sahada özellikle hücum problemleri yaşayan lacivert beyazlı ekip bu sezon çıktığı dokuz karşılaşmada henüz galibiyet alamadı ve sadece beş kez gol sevinci yaşarken, ligin deplasmanlardaki en kötü hücum performansına sahip oldu. Sık sık teknik adam değişikliği sebebiyle bir oyun planı oturtmakta zorlanan lacivert beyazlılar bunun dezavantajını yaşadı.

Sezona Şenol Can yönetiminde başlanırken, birinci haftanın sonunda takımın başına Cihat Arslan getirildi. Cihat arslan yönetimindebir kez galip gelen Kasımpaşa, 10. Haftada teknik direktör Hakan Kutlu ile anlaştı ancak 17.haftada yollarını ayırdı. Son iki karşılaşmada yardımcı antrenörler takımın başında yer alırken, Kasımpaşa bu maçlardan 6 puan çıkarmayı başardı.