KASIMPAŞA ZİRAAT TÜRKİYE KUPASIN’DA NE DURUMDA

Süper Lig’ in köklü takımlarından olan Haliç ekibi Kasımpaşa Ziraat Türkiye Kupasına 4. Tur dan katıldılar.

Haliç ekibi 4. Tur da Ziraat Türkiye Kupasın’ da TFF 3. Lig ekiplerin den olan Alanya Kestelspor ile karşı karşıya geldiler.

Kasımpaşa Ziraat Türkiye Kupasın’ da ilk maçında 4. Tur ‘ da kendi sahasında konuk ettikleri Alanya Kestelspor’ u 5 – 0 ‘ lık skor ile mağlup ederek adını bir üst tura yazdırdılar.

Zayıf rakibi karşısında rahat bir galibiyet alan Haliç ekibi Kasımpaşa aldığı galibiyet ile beraber Ziraat Türkiye Kupasın’ da 5. Turun ‘da TFF 1. Lig ekiplerin den olan Kocaelispor ile karşı karşıya geldiler.

KASIMPAŞA KOCAELİSPOR‘U UZATMALARDA GEÇTİ

Süper Lig ekiplerinden olan Kasımpaşa Ziraat Türkiye Kupasın’ da 5. Tur maçında kendi sahasında Recep Tayyip Erdoğan Stadyumu’ nda konuk ettikleri TFF 1. Lig ekiplerin den olan Kocaelispor ile oldukça zorlu bir kupa maçı geçirdiler.

Ziraat Türkiye Kupasın’ da 5. Tur maçında karşı karşıya gelen iki takım karşılaşması 8 gol ‘ün olduğu karşılaşmada gülen taraf Kasımpaşa oldu.

Karşılaşmanın ilk yarısı karşılıklı olan goller ile beraber 1 – 1 ‘lik beraberlik ile bitti. İkinci yarıda ev sahibi takım Kasımpaşa ‘ da değişiklikler ile başlayan takım 50’ dakikada öne geçseler de 68’ dakikada Kocaelispor beraberlik golünü buldu.

Beraberlik golü sonrasında her Kasımpaşa ‘nın karşılaşmaya ağırlığını koysalar da mücadelenin normal süresi 2 – 2 beraberlik ile son ererek karşılaşma uzatmalara almış oldu.

81’ dakikada konuk ekip Kocaelispor ‘da M. Pereira üst üste iki sarı kart gören oyuncu takımını 1 kişi eksik bırakmış oldular.

Uzatma dakikalarında Kasımpaşa 1 kişi eksik kalan rakibi Kocaelispor karsısında Tarkan Serbest ile 3 – 2 öne geçtiler.

Karşılaşmanın uzatma dakikasında 105’ dakikasında (KK)Alpay Çelebi ‘ nin kendi kalesine attıkları gol ile karşılaşmada 4 – 2 öne geçtiler. Kocaelispor Benhur Keser ile durumu 4 – 3 ‘ e getirdikleri karşılaşmada son sözü Kasımpaşa ‘ da Yusuf Erdoğan söyledi. Karşılaşmadan 5 – 3 ile galip olarak ayrılan takım adını Ziraat Türkiye Kupasın’ da adını bir üst tura yazdırmış oldular.

İSTANBUL BAŞAKŞEHİR TÜRKİYE KUPASINA ERKEN VEDA

İstanbul Başakşehir Süper Lig ‘ de genç teknik direktörleri Emre Belözoğlu ile iyi bir çıkış yakalayan takım aynı performansı Ziraat Türkiye Kupasın’ da gösteremediler.

Ziraat Türkiye Kupasın’ da 4. Tur maçında kendi sahasında konuk ettikleri Bodrumspor ile karşı karşıya geldiler.

Karşılaşmanın normal süresi 1 – 1 beraberlik ile biten karşılaşmada penaltı atışlarına kaldıkları mücadelede elendiler.

Penaltı atışlarında Bodrumspor ‘un üstünlüğü ile sonuçlanan mücadelede İstanbul Başakşehir Emre Belözoğlu ile ilk mağlubiyetinin de ağır bedeli oldu.