Koç Holding

Koç Holding Milli Dayanışma Kampanyası’na 20 Milyon Bağışladı

Yeni tip koronavirüs salgını, tüm dünyada ekonomik anlamda sıkıntıya de neden oldu. Bu süreç için ise Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından Milli Dayanışma Kampanyası başlatıldı. Sürece yardımcı bulunanlardan biri de Koç Holding oldu. Sağlık Bakanlığı’na toplamda 20 milyon bağışlayarak bu sürece böylelikle destek sağlandı.

Milli Dayanışma Kampanyası’na destek olan Koç Holding, Yapı Kredi, Tüpraş, Opet ve Aygaz destekleri ile toplamda 20 milyon TL bağış yaptığını duyurdu.

Sosyal medya üzerinden paylaşım yapan Koç Holding, topluluğun 100 yıla yaklaşan tarihi süresince, ülkem varsa ben de varım dedi ve çalışmalara başladı.

El Birliği İle Atlatılacak

Yeni tip koronavirüs salgınının ülkemizde görülmeye başlamasının ardından doğrudan pek çok çalışma yaparak Türkiye’ye yardımda bulunan Koç Holding, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından başlatılan Milli Dayanışma Kampanyası’na da destek olduğunu bildirdi.

Yapı Kredi, Tüpraş, Opet ve Aygaz destekleri ile toplamda 20 milyon TL bağış yaptığını duyurarak da, bu sürecin el birliği ve dayanışma ile atlatılacağını ifade etti.

Kampanyada ise Yapı Kredi’nin 10 milyon TL, Tüpraş’ın 5 milyon TL, Opet’in 3 milyon TL ve Aygaz’ın da 2 milyon destek ile kampanyaya katılım sağladığı öğrenildi.