Luiz Gustavo

Konyaspor Ekibine Mağlup Olan Fenerbahçe Ekibinin Gustavosu’ndan Çarpıcı Açıklama

Süper Lig’in 26’ıncı haftasında İttifak Holding Konyaspor ekibine konuk olan Fenerbahçe ekibi, mücadeleden 1-0 skorla yenik ayrıldı. Oyunun hemen ardından yapılan açıklamalardan biri de sarı lacivertli ekibin başarılı oyuncusu Luiz Gustavo ile geldi.

Süper Lig’in 26’ıncı haftasında İttifak Holding Konyaspor’a konuk olan Fenerbahçe, mücadeleden 1-0 yenik ayrıldı. Maçın ardından açıklama yapan Luiz Gustavo oldu. Son derece çarpıcı değerlendirmeler yapan Brezilyalı futbolcu, bir teknik direktör gittiğinde bu durumdan oyuncuların da büyük anlamda suçlu olduğunu belirtti. Bunu sahada da Konya maçında kanıtlamış olduğunu belirten sporcu, sorumluluğu kabul etmeleri gerektiğini ifade ederek, işler yolunda gittiği zaman herkesin sahada Ronaldinho olduğunu söyledi. Fakat işler zorlaştığında kimsede aynı isteğin bulunmadığını da açıklamasına ekledi.

Fenerbahçe Kulübüne Saygı Duymak Gerekiyor

Sahadaki görüntünün utanç verici olduğunu belirten başarılı futbolcu, en azından savaşılması gerektiğini de vurguladı. Formasını giymiş olduklarını ve büyük bir tarihe sahip olan Fenerbahçe Kulübü’ne saygı gösterilmesi gerektiğini de yapmış olduğu açıklamalarda özellikle değinen Gustavo, herkesin sarı lacivertli kulübe saygı göstermesi gerektiğine dikkat çekti.