Luiz Gustavo

Luiz Gustavo Araplar’ın En Büyük Hedeflerinden Biri Oldu

Fenerbahçe ekibinin başarılı oyuncularından Luiz Gustavo, gösterdiği üstün performans ile büyük ilgi görmeye devam ediyor. Sarı lacivertli ekibin taraftarı tarafından da çok sevilen yıldız oyuncu, Arap kulüplerinin de yakın merceği içerisine girdi.

Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı Ali Koç’un transfer süreci için büyük bir emer vermiş olduğu Luiz Gustavo, hayran kitlesini katlamaya devam ediyor. Sarı lacivertli ekipte gözde oyunculardan biri haline gelen sporcunun, Marsilya’dan gelişi için ödenen ücret ise 6 milyon Euro olmuştu.

32 yaşındaki başarılı futbolcu, kısa sürede hem taraftar hem de ekip tarafından çok sevilmiş ve büyük başarılara da imza atması ile ön plana çıkmıştı.

6 Milyon Euro Bedele Denk Geldi

Takımda adeta yeniden doğan Gustavo için, Arap kulüpleri de seferber olmaya başladı. Fenerbahçe ekibinde her ne kadar oyuncunun satışı gibi bir durum düşünülmüyor. Fakat mecbur kalındığında oyuncunun bedelinden herhangi bir zarar edilme durumu söz konusu olmayacak.

Kulübün Brezilyalı oyuncusunun ilk geldiği günlerde yaşı ve fiyatı ise her ne kadar sorun olsa da, durumun böyle olmadığı ise kısa sürede anlaşıldı. Marsilya ekibinden transfer olan başarılı futbolcu, 4 milyon Euro’ya yakın bir ücret alıyor. Sarı lacivertli yönetime bonservis bedeliyle 6 milyon Euro değerine denk geldi.