Mauro Icardi’ye Arjantin Yolu Gözüktü

Galatasaray camiası oldukça heyecanlı! Sarı kırmızılı takım dört yıllık aranın ardından şampiyonluk özlemine son vermeye çok yakın! Galatasaray; Beşiktaş ve Başakşehir maçlarından iyi sonuçla ayrıldığı takdirde çok önemli iki engeli aşmış olacak.

Başkanvekili Erden Timur takımın şampiyon olması halinde önümüzdeki sezon için UEFA Şampiyonlar Ligi’ne yakışacak cinsten bir kadro kurmayı hedefliyor. Galatasaray’ın ilk olarak forvet sorununu çözmesi gerekiyor. Mauro Icardi’nin kiralık sözleşmesi 30 Haziran 2023 tarihinde bitecek. Arjantinli golcünün durumu belirsizliğini koruyor. Kadrodaki bir diğer forvet Bafetimbi Gomis ile de yollar kesin olarak ayrılacak.

30 Yaşındaki Golcünün Birden Çok Talibi Bulunuyor

2018 – 2019 sezonundan bu yana Fransa’nın Paris Saint Germain kulübünde forma giyen Mauro Icardi daha çok süre alması adına sezon başında Galatasaray’a kiralanmıştı. Arjantinli oyuncu sezonun yıldızı oldu. Şu ana kadar 13 gol atıp yedi asist yapmayı başardı. Derbilerde oldukça iyi bir performans ortaya koydu. Hem Beşiktaş’a hem de Fenerbahçe’ye gol atarak gerçek Galatasaraylı olma başarısını gösterdi.

Mauro Icardi’nin Paris Saint Germain ile olan sözleşmesi 30 Haziran 2024 tarihinde bitecek. Arjantinli golcünün takımda kalıp kalmayacağı belirsizliğini koruyor. Başkan Dursun Özbek birkaç hafta öncesine kadar Mauro Icardi’nin bonservisini almaya sıcak bakmıyordu. Oyuncunun yüksek yıllık ücret talep edeceğini düşünen Dursun Özbek; bu durumun takım içi dengeleri olumsuz etkileyeceğine inanıyordu. Ancak, Mauro Icardi yönetime Galatasaray’da kalmak istediğini söyledi. Arjantinli yıldız bonservisinin alınmasını istiyor. Dursun Özbek takıma katkısı bir hayli fazla olan ve taraftarlarla iletişimi de harikulade olan Arjantinli golcüyü takımda tutmak adına harekete geçecek.

Paris Saint Germain önümüzdeki sezonun kadrosunda Mauro Icardi’yi düşünmüyor. Oyuncuyu bir an önce elden çıkarmak istiyor. Ancak, böylesine popüler bir oyuncuyu bedavaya bırakmaya niyetleri de yok! Paris Saint Germain Mauro Icardi için Galatasaray’dan 10 milyon Euro talep ediyor. Dursun Özbek bu parayı ödemeyi düşünmüyor. Paris Saint Germain’den indirim talep edildi.

Boca Juniors Icardi’yi İstiyor

Mauro Icardi’nin tek talibi Galatasaray değil! Oyuncu ile birden çok kulübün ilgilendiğini söylemeliyiz. Onlardan birisi de Boca Juniors! Ünlü Arjantin kulübü Mauro Icardi’nin kendilerine çok yakışacağını düşünüyor. Bunun yanı sıra, Icardi’nin geçmişte yakın çevresine Boca Juniors’ta forma giymek istediğini söylediği dile getiriliyor.

Arjantinli golcünün Boca Juniors’a transferi zannedildiği kadar kolay değil! Takdir edersiniz ki, Mauro Icardi’nin istediği yıllık ücret bir hayli yüksek! Galatasaray’ın dahi bu ücreti karşılamakta zorlanacağı dile getiriliyor. Boca Juniors mütevazi bir kulüp! Oyuncularına vermeyi taahhüt ettiği yıllık ücretler nispeten daha düşük! Arjantin kulübü bu sezon bir oyuncusuna maksimum 1 milyon 200 bin dolar ödeme yapabildi. Tüm bunlar düşünüldüğünde Icardi’nin Galatasaray’da kalma ihtimalinin daha fazla olduğunu söyleyebiliriz.