Medipol Başakşehir

Medipol Başakşehir Antrenmanlarına Devam Ediyor

Süper Lig’de mücadele eden ve şampiyonluğun en önemli adaylarından biri olan Medipol Başakşehir, koronavirüs antrenmanlarına devam ediyor.

Şampiyonlukta en önemli adaylardan biri olan ve ikinci basamakta bulunan Medipol Başakşehir ekibi, antrenmanlarına tüm hızıyla devam ediyor. Koronavirüs salgını sebebiyle 19 Mart günü askıya alınan liglerin 12 Haziran’da başlayacağının bildirilmesi üzerine, ekip oynamadığı 8 maça da galibiyet odaklı olarak hazırlanıyor.

Koronavirüs tedbirleri kapsamında, iki farklı grup şeklinde idmana çıkan İstanbul temsilcisi, antrenmanlarına ise ısınma hareketleriyle başladı.

Koronavirüs salgınının en fazla etkilediği sektörlerden biri de spor dünyası oldu. Tüm dünyada organizasyonun ve liglerin askıya alınması, sporcuların antrenmanlarını yapamaması ciddi bir sıkıntıya neden oldu.

Pazartesi Günü Devam Edilecek

Türkiye’de ise 19 Mart’ta askıya alınan ligler, 12 Haziran itibariyle tekrar başlayacak. Fakat 2 ay kadar bir süre boyunca takım antrenmanlarını yapamayan ve sahadan uzak kalan sporcular, bu dönemde sakatlık riski ile çok daha karşı karşıya kalabilir.

İdmanlarına tüm hızıyla devam eden Başakşehir ekibi ise, son idmanında ısınma hareketlerinin ardından kuvvet çalışmasına odaklandı. Sonrasında ise şut çalışması yapan ekip, bir antrenmanını daha tamamlamış oldu.

Pazartesi günü 09:45 ve 10:45 olmak üzere iki ayrı grupla çalışmalarına devam edecek olan turuncu lacivertliler kalan 8 maçtan galibiyetle ayrılmayı hedefliyor.

Güncel Yazılar