Medipol Başakşehir

Medipol Başakşehir Bir İdman Daha Tamamladı

Süper Lig’de mücadele eden ve liderliği Trabzonspor ile paylaşan Medipol Başakşehir ekibi, maç hazırlıklarına devam ediyor. Yoğun bir tempo ile çalışan turuncu lacivertli ekip, şampiyonluğu hedef edinerek kalan 8 maçta da galibiyet almak istiyor.

Koronavirüs pandemisi nedeniyle askıya alınan ligler, 12 Haziran itibariyle başlıyor. Uzun bir dönem maç yapmayan ve takım antrenmanına da tedbir gereği çıkamayan sporcular ise, her süreci antrenmanla değerlendirmeye çalışıyor.

Bir Puan Önemli

Süper Lig’de kalan 8 haftanın önemi her takım için ise ayrı bir öneme sahip. Liderliği bile iki takımın aynı puanla paylaştığı sıralamada, tek bir puanın bile önemine dikkat çekiliyor.

İstanbul temsilcisi Medipol Başakşehir ekibi de, bu süreçte şampiyonluğu yaşamak ve kalan 8 mücadeleden de galibiyetle ayrılmak için yoğun bir tempo ile çalışmalarına devam ediyor. Turuncu lacivertli ekip, Fatih Terim Stadı’ndaki çalışmaları ile de bu sürece hız kazandırıyor.

Tecrübeli Teknik Direktör Okan Buruk gözetiminde yapılan idmanda, sporcular ise iki farklı gruba ayrıldılar. Isınma hareketleriyle antrenmana başlayan sporcular, sonrasında pas çalışmasına yöneldiler ve şut idmanı ile de günün çalışmalarını sonlandırdılar.

Bugün de iki farklı gruba ayrılacak olan futbolcular, maç hazırlıklarına devam edecekler.

Güncel Yazılar