Medipol Başakşehir

Medipol Başakşehir’den Sevindiren Haber

Yeni tip koronavirüs salgını sürecinin ardından Süper Lig mücadeleleri kaldığı yerden devam ediyor. Türkiye Futbol Federasyonu tarafından 12 Haziran olarak belirlenen tarihin ardından ise spor kulüpleri düzenli olarak tüm ekibe koronavirüs testi yaptırıyor. İstanbul temsilcisi Medipol Başakşehir ekibinden de bu süreçte sevindiren bir haber daha geldi. Ekibin yaptırmış olduğu son Kovid-19 testlerinin tamamının negatif olduğu açıklandı.

Türkiye’de futbol sektörünü ciddi boyutta etkileyen koronavirüs salgını, 3 ay boyunca sporcuların sahalardan uzak kalmasına neden oldu. Antrenmanlarını dahi yapamayan sporcular, liglerin 12 Haziran’da başlama kararının ardından ise çalışmalarına başladı.

Protokol kuralları ve tedbir gereği düzenli olarak koronavirüs testinden geçen spor kulüplerinde ise sevindirici gelişmeler yaşanmaya devam ediyor. Süper Lig’de şampiyonluğun en önemli adaylarından biri olan Medipol Başakşehir ekibinde de son yapılan koronavirüs testlerinin sonuçları açıklandı.

Hazırlıklar Dün Akşam Tamamlandı

Kulüp tarafından yapılan açıklamada, tüm test sonuçlarının negatif çıktığı duyuruldu. Yapılan açıklamaya göre Futbol A Takımı oyuncuları, teknik heyet, idari ekip ve kulüp çalışanlarına Perşembe günü test yapıldığı ve tüm Kovid-19 test sonuçlarının da negatif çıktığı resmen duyuruldu

Süper Lig’in 27’inci haftasında gerçekleşecek olan Aytemiz Alanyaspor maçının hazırlıklarının ise dün akşam itibariyle tamamlandığı öğrenildi.

Güncel Yazılar