Mert Günok Beşiktaş İle Yeniden Doğdu

Siyah beyazlı takım Beşiktaş süper lig de bu sezon erken zirveden uzaklaşmış olsa da takımın başına sonradan geçen Şenol Güneş takımı yeniden zirve yarışı içinde yer almasına neden oldu.

Siyah beyazlı takım Beşiktaş ‘ta takımın kalesini koruyan 34 yaşındaki tecrübeli isim Mert Günok teknik direktör Şenol Güneş ile beraber süre almaya başlarken takımın performansı da yukarı yönlü harekete geçti.

34 yaşındaki tecrübeli kaleci Mert Günok sezon başında takımın başında olan Valerien Ismael ‘in kalede tercih ettiği isim olmadı.

Kara kartal da Şenol Güneş sonrasında ise teknik adam gelir gelmez ilk işi kaleyi Mert Günok ‘a teslim etmek olurken bu tercihinde doruda bir karar verdiğini kabul etmek gerekir. Son dönemde ki kalesinde göstermiş olduğu etkili performansı ile yerli kaleciler arasında ilk sırada yer alıyor.

Bu sezon Beşiktaş ile kısa sürede gösterdiği performansı ile beraber A milli takımada seçilerek takımın 2024 Avrupa Futbol şampiyonası elemelerinde de iki karşılaşmada da kaleyi koruyan isim olan Mert Günok adeta siyah beyazlı forma ile yeniden doğdu.

ŞENOL GÜNEŞ SONRASINDA YÜKSELEN PERFORMANSI

Tecrübeli kaleci Mert Günok kaleyi devraldığı 12. haftadan bu yana performansıyla herkesin beğenisini topladı.

Takımın başına sezon ortasında katılan tecrübeli teknik adam Şenol Güneş sonrasında ise yukarı yönlü bir performans gösteren hem siyah beyazlı takım hem de Mert Günok son günler de çok konuşulan isim oldu.

Kalede güven veren gerekeni yapan bir kaleci olan Mert Günok kısa sürede hem A milli takımda yeniden formayı sırtına geçirirken hem de Beşiktaş ‘ta çok iyi işlere imza atmaya devam ediyor.

Gelecek sezon da sakatlık olamaması halinde siyah beyazlı takımın kalesinde 1 numara olacak görev alacaktır.

BEŞİKTAŞ FORMASI İLE BU SEZON NELER YAŞADI?

34 yaşındaki tecrübeli kaleci Mert Günok sezon başında siyah beyazlı takım da forma bulmakta zorlanırken Şenol Güneş sonrasında süper lig de 17 karşılaşma da süre aldı.

Tecrübeli kaleci bu karşılaşmaların 11’inde 14 gole kalesinde engel olamazken 6 maçta ise kalesinde gole izin vermeden karşılaşmaları tamamladı.

Siyah beyazlı forma ile 2024 yılına kadar sözleşmesi bulunana 34 yaşındaki tecrübeli kalecinin Beşiktaş yönetimi yeni bir sözleşme içinde çalışmalara başladı.

34 yaşındaki futbolcu için Beşiktaş yönetimi 2 + 1 yıllık yeni bir sözleşme ile Mert Günok ‘u sezon sonda bir kez daha Beşiktaş’a imza attırmak istiyorlar.

Son Karadeniz ekibi Trabzonspor ile oynana 0 – 0 ‘ lık biten karşılaşma da kalesinde göstermiş olduğu performansı ile büyük alkış topladı.

Takımını mağlubiyetten kurtaran tecrübeli file bekçisi çok net 4 kurtarış ile derbinin en çok performansı ile konuşulan isim oldu.