Mert Günok

Mert Günok Örnek Olmaya Devam Ediyor

Süper Lig’de lider konumda yer alan ve şampiyonluğun en önemli adayı olan Medipol Başakşehir Kulübü’nün başarılı kalecisi örnek olmaya devam diyor. Turuncu lacivertli takımın formasını terleten Mert Günok, azmi, sabrı ve yeteneği ile de dikkatleri çekmeye devam ediyor. Kulüpte büyük bir tarihe imza atan İstanbul temsilcisinin kalecisi, takımını şampiyonluğa götüren önemli isimlerden de biri oldu.

Süper Lig’de mücadele eden ve şampiyonluğun en önemli adayı olan Medipol Başakşehir, liderliğine devam ediyor. Takımının başarısında önemli bir yere sahip olan ise turuncu lacivertli takımın başarılı eldiveni Mert Günok oldu.

Azmi, yeteneği, başarısı ile örnek olmaya devam eden Mert Günok, aştığı tüm zorlu yollara ilişkin de çabalamaya devam ediyor.

Hem çalışma şekliyle hem de formayı kaparak büyük bir başarıya imza atan Günok, kulüpteki başarısıyla da dikkatleri çekiyor.

Fenerbahçe Spor Kulübü’nün altyapısında yetişen başarılı eldiven, A Takım forması giymeye ise 2008 yılında başlamıştı. 7 yılın ardından Volkan Demirel sonrasında yedeklerde kalan oyuncu, sarı lacivertli kulüple 3 TFF Süper Kupa, 2 Şampiyonluk ve 2 Türkiye Kupası da kazandı.

Başakşehir’e 2017 Yılında Geldi

Toplamda 51 maçta forma terleten Mert Günok, 2015 yılında sözleşmesinin sona ermesinin ardından, kulüple de yol ayrımına geldi.

2015-2016 sezonunda Bursaspor Kulübü’ne geçen oyuncu, Başakşehir Kulübü’ne ise 2017 yılında gelmişti.

Güncel Yazılar