Merve Tuncel Göğsümüzü Kabarttı

Türkiye yüzme federasyonu açıklamalarda bulundu İstanbul’da süregelen Türkiye Arena kulüpler arası kısa Kulvar genç ve açık yaş yüzme Şampiyonası’nda yarışan milli sporcumuz Merve Tuncel dünya rekoru kırdı. 

Yıldızlar bireysel yüzme karşılaşmalarında 1500 metrede ve serbestte 19.45.29’luk derece yaparak kısa kulvarda Dünya Gençler rekorunu egale etti hem ENKA’yı hem de Türk milletinin göğsünü kabarttı.

Milli sporcu Merve Tuncel en son 2013 senesinde Avustralyalı Chelsea Gubecka adlı sporcunun kırdığı 15.54.69’luk dünya rekorunu egale etmeyi başardı. 

Bakan Kasapoğlu, Merve Tuncel’i tebrik etti 

Türkiye Cumhuriyeti Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu Milli yüzücümüz Merve Tuncel için sosyal medya hesabından tebrik mesajı yayınladı.

Bakanlıktan meydana getirilen açıklamada, Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu’nun İstanbul’da organize edilen Türkiye Arena Kulüpler Arası Kısa Kulvar Genç ve Açık Yaş Yüzme Şampiyonası’nda 1500 metrede ve serbest stilde yarışan gençlerde dünya rekoru kıran ulusal yüzücü Merve Tuncel’i kutladığı söyledi.  

İstanbul’da organize edilen Türkiye Arena Kulüpler Arası Kısa Kulvar Genç ve Açık Yaş Yüzme Şampiyonası’nda bin beş yüz metre serbest still kategorisinde yapılan yarışmada 15:45.29’luk derece elde ederek Avusturalyalı Chelsea Guvecka’nın sahip olduğu dünya rekorunu egale eden Milli yüzücü kardeşimiz Merve Tuncel‘ican-ı gönülden kutlarım.

Başarılı olma yolunda çok çalışan bütün sporcularımız emeklerinin karşılığını alarak bizleri gururlandırıyor. Elde edilen bu sonuçta alın teri döken herkesi kutlar, sporcumuza başarılar dilerim açıklaması yapıldı.

Bakan’ın sosyal medya paylaşımı 

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, sosyal medya platformu olan Twitter profilinden de “Olimpiyat yolunda yeni bir dünya rekoru daha!

Bin beş yüz metrede serbest stil kategorisinde gençlerde dünya rekoruna egale eden Milli yüzücümüz Merve Tuncel‘i kutluyorum, başarılarının devam etmesini umuyorum şeklinde paylaşım yaptı.  

Yıldızlar bireysel yüzme karşılaşmalarında 1500 metrede ve serbestte 19.45.29’luk derece yaparak kısa kulvarda Dünya Gençler rekorunu egale etti hem ENKA’yı hem de Türk milletinin göğsünü kabarttı. Yaşadığı heyecan ve duyduğu kıvanç gözlerinden okunan Milli Yüzücümüz Merve Tuncel’in daha nice başarılara imza atacağından şüphemiz yok.