Merve Tuncel Olimpiyatlar Barajını Geçti

Milli Yüzücü Merve Tuncel, 800 metre serbest stilde olimpiyat A barajını geçti.

Türkiye Milli Olimpiyat Komitesinden yapılan açıklamaya göre Merve Tuncel, Galatasaray Ergun Gürsoy Olimpik Yüzme Havuzu’nda gerçekleştirilen Türkiye Turkcell Genç ve Açık Yaş Uzun Kulvar Milli Takım Seçme Yarışları’ndaki 8.28.34’lük derecesi ile olimpiyat A barajını geçti.

Olimpiyat A barajını geçen milli sporcumuz olimpiyat oyunlarına katılma hakkı kazandı. Kendisinin Olimpiyatlar için çok çalıştığını ve olimpiyatlara katılmanın hayali ile antrenman yaptığını dile getiren milli sporcumuz bu hayalini gerçekleştirmek için ilk adımı atmış ve başarılı olmuş oldu. İstanbul Galatasaray Rrgun Gürsoy OlimpiK Yüzme havuzunda gerçekleşen heyecanlı yarışma herkesi etkiledi.

Olimpiyat Yolunda İlk Adım

Kadınlar 1500 metre serbestte 15.45.29’luk derecesiyle kısa kulvar dünya gençler rekorunun sahibi olan Merve Tuncel, 400 metre ve 1500 metre serbest stilde de olimpiyat A barajını geçerek bir başarıya daha imza attı.

“Merve Tuncel’e Olimpiyat Oyunları’nda başarılar diliyorum”

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Türkiye Turkcell Genç ve Açık Yaş Uzun Kulvar Milli Takım Seçme Yarışları’nda 800 metre serbest stilde olimpiyat A barajını geçme başarısını gösteren milli yüzücü Merve Tuncel’i tebrik eden bir mesaj yayınladı.

Kasapoğlu sporcunun bir kez yüzümüzü güldürdüğünü olimpiyat yolunda ilk başarısı elde ettiğini belirtirken olimpiyat yolunda kazanılan her kota madalyaya bir adım daha yaklaşmak demek dedi. Sözlerini noktalarken Kasapoğlu milli sporcumuzu başarıların dolayı tebrik etti ve olimpiyat yolunda ve oyunlarında başarılar diledi.

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu’nun tebrik mesajında yer alan ifadeler; “Türkiye Turkcell Genç ve Açık Yaş Uzun Kulvar Milli Takım Seçme Yarışları’nda 800 metre serbest stilde elde ettiği 8.28.34’lük derecesi ile olimpiyat A barajını üçüncü kez geçen Merve Tuncel’i tebrik ederim.

Daha önce de 400 metre ve 1500 metre serbest stilde, olimpiyat barajını geçerek bizleri gururlandıran milli yüzücümüz bir kez daha yüzümüzü güldürdü. Olimpiyat yolunda kazanılan her kota, bizleri madalyaya bir adım daha yaklaştırıyor ve sporcularımızı motive ediyor. Milli sporcumuzun başarısında emeği geçenlere teşekkür ediyor, Merve Tuncel’e Olimpiyat Oyunları’nda başarılar diliyorum.” şeklindeydi.