MİLLİ SPORCULARIMIZ TURNUVAYA DAMGASINI VURDU

Türkiye Tekvando Federasyonu tarafından düzenlenen 8. Uluslararası Türkiye Açık Tekvando Turnuvası’nın son gününde, milli sporcularımız 28 kategoride yapılan müsabakalarda 22’si altın, 20’si gümüş ve 28’i bronz olmak üzere toplamda 70 madalya toplamayı başararak organizasyona damgasını vurdu.

Türkiye Tekvando Federasyonu tarafından İstanbul’da düzenlenen ve 46 ülkeden 1590 sporcunun katıldığı 8. Uluslararası Türkiye Açık Tekvando Turnuvası’nın son gününde, Türk sporcular 28 kategoride 22’si altın, 20’si gümüş ve 28’i bronz olmak üzere toplamda 70 madalya kazanarak organizasyonda oldukça ses getirdi. İşte o sporcularımızdan biri Sude Yaren Uzunçavdar.

16 yaşındaki milli sporcumuz, finalde bir başka temsilcimiz Dünya Şampiyonu Zehra Begüm Kavukçuoğlu’nu yenerek +68 kiloda altın madalyayı boynuna takmayı başardı.

Sude Yaren Uzunçavdar, organizasyondaki galibiyetiyle birlikte uluslararası arenada üst üste 7. şampiyonluğunu elde etmiş oldu. Ayrıca Sude Yaren’in kariyerine baktığımızda milli sporcumuzun daha önce Avrupa Şampiyonluğu, Dünya Başkanlığı Kupası Şampiyonluğu ve Avrupa Kulüpler Tekvando Şampiyonluğu gibi zaferler de elde ettiğini görebiliriz.

Başarılı tekvandocu 8. Uluslararası Türkiye Açık Tekvando Turnuvası’nda ise 3. kez şampiyon olarak kariyerine bir zafer daha ekledi. Öte yandan bir diğer milli sporcumuz Yavuz Selim Yamak ise +65 kiloda ilk kez katıldığı organizasyonda gümüş madalya alarak adından söz ettirmeyi başardı.

8. Uluslararası Açık Tekvando Turnuvası’nda Amasya’yı temsil eden genç sporcu, final müsabakasını son rauntta aldığı ceza puanı sebebiyle 24–23 kaybederek 2. oldu ve gümüş madalya kazandı. Yavuz Selim Yamak sporcusu olduğu Merzifon Gençlik ve Spor Kulübü Müdürü Murat Fatih Torun tarafından da tebrik edildi.

Murat Fatih Torun tebrik mesajına Yavuz Selim Yamak’ın yanı sıra, ilçe müdürlüğünün antrenörü Altan Özkar’ı, Murat Keskin’i ve kulüp antrenörü Gökhan Bayraktar’ı da dâhil etti. Yavuz Selim Yamak da müsabaka sonrası açıklama yaptı.

Genç sporcu ilk defa müsabakaya katıldığını, çok heyecanlandığını, aldığı ceza puanı nedeniyle 24–23 yenilerek altın madalyayı kaçırdığını, büyük bir başarı elde ettiğini, onu çalıştıran ve emek veren bütün hocalarına teşekkür ettiğini ve daha fazla çalışıp altın madalya kazanmak için elinden gelenin en iyisini yapacağını dile getirerek konuşmasını sonlandırdı.

YILDIZLAR KATEGORİSİ 77 MADALYA KAZANDI

8. Uluslararası Türkiye Açık Tekvando Turnuvası’nın 7. gününde yıldızlar kategorisinde 20 sıklette müsabakalar gerçekleştirildi. Yıldızlar kategorisindeki milli sporcularımız ise organizasyonun 7. gününde 19’u altın, 19’u gümüş ve 39’u bronz olmak üzere toplamda 77 madalya kazanmayı başardı.

GENÇLER KATEGORİSİNDEN 22 MADALYA

Tüm kategorilerde 46 ülkeden 1590 sporcunun katıldığı 8. Uluslararası Türkiye Açık Tekvando Turnuvası’nda, gençler kategorisinde mücadele eden milli sporcularımız 6’sı altın, 5’i gümüş ve 11’i bronz olmak üzere 22 madalya kazanmayı başardı.