N Kolay İstanbul Yarı Maratonu Başlıyor

İstanbul şehri dünyanın göz bebeği olma konumunu N Kolay İstanbul Yarı Maratonu ile de pekiştirmeyi sürdürüyor.

Tarih boyunca birçok büyük spor organizasyonunun altından çok başarıyla kalkan İstanbul şehri özellikle maratonlar konusunda da dünyada çok saygın bir yere sahip.

İçinde bulundurduğu tarihi lokasyonları eşsiz bir manzara ve spor ruhuyla birleştiren İstanbul, yerli yabancı birçok koşucuyu her sene bir araya getirmeyi başarıyor. Şehrin en prestijli organizasyonlarından biri olan yarı maraton ise artık çok yaklaşması sebebiyle tüm spor severleri büyük bir heyecana sürüklemeyi başarıyor.

Metaverse Üzerinden Tanıtım

N Kolay İstanbul Yarı Maratonu

İstanbul Yarı Maratonu, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin öncülüğündeki Spor İstanbul tarafından 27 Mart 2022 Pazar günü düzenlenecek. Dünya maratonları arasında çok özel bir konuma sahip olan yarı maratonun tanıtım toplantısı geçtiğimiz günlerde çok ilginç bir şekilde yapıldı.

Zira İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı Ekrem İmamoğlu, İstanbul Yarı Maratonu tanıtım toplantısına Metaverse üzerinden katıldı ve hem kamuoyuna hem katılımcılara seslendi. Bu yönde bir katılım şeklinin gelişen teknolojiye yarı maratona dikkat çekmek için yapıldığından bahseden İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, ayrıca İstanbul’un maratonlar için ne kadar eşsiz bir öneme sahip olduğuna da vurgu yaptı.

Daha önce birçok rekorun kırıldığı N Kolay İstanbul Yarı Maratonu’nda hatırlanacağı üzere 2021 yılında atletizm alanında rekor kırılmıştı. Ayrıca kadınların yarıştığı kategoride dünyanın en hızlı parkuru olma unvanını da koruyan İstanbul, bu anlamda hem Türkiye’nin hem İstanbul’un tanıtımının yapılması açısından büyük önem taşıyor.

N Kolay İstanbul Yarı Maratonu 3 Kategoride Koşulacak

Dünya üzerinde düzenlenen yarı maratonlar arasında çok özel bir yere sahip olan N Kolay İstanbul Yarı Maratonu, bu özel konumunu Elite Label kategorisinde değerlendirilmesiyle tüm dünyaya kanıtlamış durumda.

Adından da anlaşılacağı üzere elit seviyede maratonlara verilen bu payeye N Kolay İstanbul Yarı Maratonu da ulaştı.

N Kolay İstanbul Yarı Maratonu, bu yıl 3 farklı kategoride birçok elit atlet ve katılımcının iştiraki ile düzenlenecek. Buna göre katılımcılar, 21 bin, 10 bin ve paten kategorilerinde hem Tarihi Yarımada’nın keyfini hem de maraton ruhunu doyasıya yaşayacaklar.

N Kolay İstanbul Yarı Maratonu’nun koşulmasına artık günler kala, organizasyon komitesi tarafından maratona kayıt yaptıran seçkin atletlerin sayısı da açıklandı. Buna göre tam 10 bin 389 seçkin koşucu, hem Elite Label kategorisindeki bu prestijli yarışta rekabet etmek hem de İstanbul’un tarihi dokusunu koşarak hissetmek için N Kolay İstanbul Yarı Maratonu’na kayıt yaptırdı. Üstelik bu 10 bin 389 atletin arasında 650 yabancı koşucunun da bulunması tarihi bir rekorun da kırılması anlamına geliyor.

Öyle ki daha önce yarı maraton tarihinde hiçbir senede bu kadar fazla sayıda yabancı atlet kayıt yaptırmamıştı. 2022 N Kolay İstanbul Yarı Maratonu bu anlamda da tarihte çok özel bir yere sahip olacaktır şüphesiz.