Nathan Redmond Ve Cenk Tosun Derbiye Damga Vurdu

Siyah beyazlı takım Beşiktaş süper lig’ de derbide Fenerbahçe deplasmanın da aldıkları 3 puan ile rakibine büyük çalım attılar.

Kara kartal süper lig de derbi sonrasında aldıkları 3 puan ile 2. Sırada yer alan sarı lacivertli takım Fenerbahçe ile aradaki puan farkını da 2’ ye indirmiş oldular.

İkincilik mücadelesi içinde olan siyah beyazlı takım Beşiktaş derbide ki bu galibiyetleri ile rakibi Fenerbahçe’ yi de yakalamış oldular.

Derbideki performansları ile siyah beyazlı takım Beşiktaş ‘ ta Cenk Tosun ile Nathan Redmond damga vurdular.

Karşılaşmanın ilk yarısında oldukça silik bir görüntü çizen takımın kaptanı Cenk Tosun ikinci yarıda oyuna sonradan giren İngiliz 29 yaşındaki oyuncu Nathan Redmond ile beraber karşılaşmanın yıldız isimlerinden birisi oldu.

Oyuna sonradan dahil olan 29 yaşındaki oyuncu Nathan Redmond alınan galibiyette büyük rol oynarken 1 gol 3 asistlik performansı ile Cenk Tosun ile beraber derbide geceye damga vurdular.

Nathan Redmon’dan Premier Lig’deki Performansına Kavuştu

Siyah beyazlı takım Beşiktaş’ ın Fenerbahçe derbisinde ilk yarıda kötü bir oyun sergilemiş olmalarına rağmen karşılaşmanın ikinci yarsında takımın tecrübeli teknik patronu Şenol Güneş oyunu iyi okuyarak yaptığı oyuncu değişiklikleri ile karşılaşmayı rakibinden söküp aldılar.

Kara kartal da derbi de oyuna ikinci yarının hemen başında dahil olan İngiliz 29 yaşındaki oyuncu Nathan Redmond gösterdiği performansı ile takımına galibiyeti getirdi.

Nathan Redmond 45’ dakika oyunda kaldığı süre boyunca 13 kez top ile buluşmuş olsa da verdiği 3 isabetli pasta takımına goller kazandırdı.

Hücum anlamında orta sahada buluştuğu toplar da dikine oyunda harika isler ortaya çıkaran Nathan Redmond ilk önde beraberlik golünde ve sonrasında peş peşe gelen goller de Cenk Tosun’a verdiği akıl dolu gol pasları ile takımının öne geçmesinde büyük rol aldı.

Takımını Kadıköy deplasmanın da 1 – 0 ‘ dan 2 – 1 ‘ lik üstünlüğe taşıyan Nathan Redmond daha önce Premier lig ‘ de yaptığı gollerden birine imza attı. Birebir de ne kadar etkili bir isim olduğunu gösteren Nathan Redmond rakip savunmacılar ile baş başa kaldığında hiç çekinmeden dikine sürati ile rakibinin üzerine gidip oyundan düşürüp harika bir gole de imza atan Nathan Redmond karşılaşma sonun da en yüksek reyting puanına da sahip oldu.

Cenk Tosun Beşiktaş Takımının Lideri Olduğunu Gösterdi

Siyah beyazlı takım da ilk yarıda kötü bir oyun ortaya koyan Cenk Tosun derbide ki attığı iki gol ile takımının lideri olduğunu bir kez daha kanıtladı.

İkinci yarıda harika iki gole imza atarak çok etkili bir bitirici olduğunu ortaya koyan Cenk Tosun derbide takımını ipten aldı diye biliriz.

Süper lig’ de 25 lig maçında 12 gol ve 2 asist ile oynayarak takımın gol yükünü sırtladı.