Okan Buruk

Okan Buruk Denizlispor Maçını Değerlendirdi

Trabzonspor ile aradaki puan farkını açan galibiyetin ardından ise turuncu lacivertli takımın Teknik Direktörü Okan Buruk açıklama yaptı.

Yukatel Denizlispor ile kozlarını paylaşan Medipol Başakşehir ekibi, oyundan 2-0 galip ayrılmayı başardı. Hanesine 3 puan yazdıran İstanbul ekibi, bu galibiyetle şampiyonluktaki yolunun önünü ise açtı.

Galibiyet sonrasında açıklama yapan Başakşehir Teknik Direktörü Okan Buruk, sakin olmaları gerektiğinin altını çizdi. Bunu devre arasında da söylediğini belirten teknik adam, her şey kendi ellerinde olduğunu ekledi. Ve böyle oynamaları durumunda da kazanacaklarını belirtti. İnanan takımı kalan 3 haftada da böyle devam ettireceklerini de vurguladı.

Özellikle son haftalarda çok zor maçlar oynadıklarını belirten Okan Buruk, Denizlispor ekibini de tebrik etti. Çok iyi savunma yaptıklarını ekledi. Golün geleceğinin belli olacağını da ifade eden çalıştırıcı, durum 0-0 olduğunda da kalelerinde önemli bir pozisyon verdiklerine dikkat çekti.

2 Penaltı Vardı

Takımının oyununda ve konsantrasyonundan memnun olduklarını da söyleyen teknik adam, küme düşme hattındaki takımlarla oynayacaklarını belirtti. Ve ilk devre Demba Ba’ya yapılan hareketin de net penaltı olduğuna vurgu yaptı. Fakat buna rağmen VAR’a dahi gidilmediğini söyledi. İkinci yarıda da Mustafa Kumlu’nun pozisyonunun net penaltı olduğunu söyleyen Buruk, onun da elle oynadığını ama penaltı olmadığını söylediğini belirtti. Ve 1 metre kadar içerde olduğuna da dikkat çekti.

Güncel Yazılar