Okan Buruk

Okan Buruk’tan Gündeme İlişkin Önemli Açıklamalar Geldi

Medipol Başakşehir ekibinin Teknik Direktör görevinde bulunan Okan Buruk, Arda Turan’ın gidişine ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. Teknik adam, Turan’ın ara transfer döneminde sözleşmesini feshetmesinin sebebinin Galatasaray düşüncesi olduğunu ekledi.

Başakşehir ekibinde Teknik Direktör olarak yer alan Okan Buruk, Arda Turan’ın gidişine ilişkin konuştu. Başarılı futbolcu, sözleşmesini ara transfer döneminde feshetme kararı almıştı. Teknik hocaya göre ise bu kararında Galatasaray’a gitme düşüncesi yatıyordu.

Şampiyon Olmak İstiyoruz

Başarılı teknik adam, öte yandan yeni tip koronavirüs salgınına ilişkin de gündeme ilişkin önemli değerlendirmelerde bulundu. Değişik bir süreç içerisinde olduklarını söyleyen Buruk, en önemlisinin bu süreci sağlıklı bir şekilde atlatmak olduğunu ifade etti. Bu dönemde oğluyla beraber konsol oyunları ve ayak tenisi oynadıklarını söyleyen hoca, kitap okuduklarını da belirtti.
İlk hayalin ise liglerin başlaması olduğunu söyleyen çalıştırıcı, seneyi de şampiyon olarak ve Avrupa’da da başarılı bir şekilde bitirmek istediklerini ekledi.

Turuncu lacivertli takımdaki herkese de test yaptırdıklarını söyleyen Okan Buruk, kimsede pozitif bir test sonucu çıkmadığını da söyledi. Bazı yerlerde sağlık sisteminin de yetersiz kaldığına dikkat çeken çalıştırıcı, İtalya’da yaşlı nüfusunun fazla olması sebebiyle yaşanan ölümlere de çok üzüldüğünü ifade etti.