Online E-Spor Eğitimi Almayı Düşünenlere Güzel Haber

Bilhassa Z kuşağının favorisi olarak dikkat çeken e-spor; popülerliğini 2020’li yıllarda da devam ettirecek. Bu noktada, e-spor eğitimi almayı düşünenleri sevindirecek türden bir gelişme yaşandı. Spor İstanbul; pandemi sürecini de dikkate alarak Türkiye çapında online e-spor eğitimi vermeye hazırlanıyor. Türkiye’de e-spor alanında ilk defa böyle bir gelişmenin yaşanacağını ifade etmek gerekir.

Online E-Spor Eğitimi Ne Zaman Başlayacak?

İstanbul Büyükşehir Belediyesi iştiraki olarak bilinen Spor İstanbul; pandemi döneminde zorluklar yaşayan İstanbullu vatandaşları bir nebze de olsun sevindirmek istiyor. Bu noktada, İstanbul’daki genç nüfusun da ilgisini çekecek türden bir girişime imza atan Spor İstanbul ile son yılların dikkat çeken kategorisi olarak bilinen e-spor alanında önemli eğitimler verilecek.

Bu eğitim; daha önce de söylediğimiz gibi Türkiye’de bir ilk olacak! Söz konusu eğitim ile beraber bilhassa çocukların e-spor alanında bilgi sahibi olması hedefleniyor. Birçok alana ait teorik eğitimlerin bu süreçte yer alacağı belirtiliyor. Eğitimler; çocukların zihinsel ve fiziksel gelişimi adına da bir hayli önemli!

8-15 yaş arası çocuklar; bu eğitimden faydalanabilirler. Minecraft ve Brawl Stars oyunlarıyla e-spor dünyasına adım atılması hedefleniyor. Bunun yanı sıra, profesyonel e-spor menajeri Berke Mol; çocuklarla ve gençlerle bir araya gelerek e-spor’un potansiyeli hakkında konuşacak. Online e-spor eğitimi ile beraber çocukların bilişsel becerilerinin ve yaratıcı düşünme kabiliyetlerinin arttırılması hedefleniyor.

Online E-Spor Eğitimi ile İlgili Olarak Bilinmesi Gerekenler

Online e-spor eğitimi; işin yalnızca teorik kısmıyla ilgilenmiyor. Bu eğitime katılacak olan çocuklara iyi bir sporcu nasıl olunur konulu konferanslar da verilecek. Bir başka deyişle, sporcu psikolojisi, düzenli beslenme ve fizyoterapi dersleri de eğitim programının içerisinde kendisine yer bulacak. Çocukların kendilerini her alanda geliştirmesi hedefleniyor.

Bu eğitim ile ilgili olarak en çok merak edilen detay ise süresi! Toplam 8 hafta süreceğini ifade etmeliyiz. Ayrıca, bir gün teorik, bir gün pratik olmak üzere online ortamda yapılacak eğitimlerdir. Eğitime katılmak isteyenlerin internet üzerinden kayıt olması şart! Son olarak, sürecin 16 Ağustos Pazartesi günü başlayacağını söylemeliyiz.