Pesic Karagümrük’te Kaldı

Bu sezon geçen sezonki Süper Lig performansının çok gerisinde kalan ve ligde oynadığı son 5 maçta sadece 1 galibiyet alabilen Fatih Karagümrük’te uzun bir zamandan bu yana takımdan ayrılacağı ve Acun Ilıcalı’nın satın aldığı İngiltere Championship Ligi takımlarından Hull City’e transfer olacağı iddia edilen Aleksandar Pesic kararını açıkladı. Ailesiyle yaptığı görüşmeler neticesinde İstanbul’da kalmaya karar verdiklerini dile getiren Pesic’in bu kararı taraftarı da memnun etti.

Karagümrük’ün Kralı

Geçtiğimiz sezon takımın başına getirdiği Francesco Farioli ile birlikte çok kendine has bir takım haline gelen Fatih Karagümrük, bu sezonun ortalarında üst üste gelen kötü sonuçlar neticesinde İtalyan teknik adamla yolları ayırmış ve Volkan Demirel ile el sıkışarak sürpriz bir karara imza atmıştı.

Volkan Demirel yönetiminde açıkçası pek de iyi olmayan bir performans gösteren Fatih Karagümrük, son 5 maçta sadece 1 galibiyet alabildi ve hemen hemen her hafta takımda bir kişinin kırmızı kart görmesi tepki çekti. Kadrosundaki birçok oyuncusuyla da yollarını ayıran ve Volkan Demirel’in oyununa yönelik olarak yeni oyuncularla kadrosunu güçlendiren Fatih Karagümrük’te gitmesi istenmeyecek sayılı oyunculardan birisi ise İsrail temsilcisi Makkabi Tel Aviv’den bedelsiz olarak transfer edilen Sırp golcü Aleksandar Pesic oldu.

Attığı gollerle birlikte dağınık takımının oynadığı maçlarda sahadan puan veya puanlarla ayrılmasını sağlayan Pesic, gösterdiği performansla da ligin büyüklerinin yanı sıra geçtiğimiz günlerde ünlü televizyon yapımcısı Acun Ilıcalı tarafından satın alınan Hull City’nin radarına girmişti.

Hull City tarafından resmi olarak transfer teklifi alan Sırp golcü, Karagümrük’ün Adana Demirspor ile oynadığı maçta da kadroya alınmayınca takımdan ayrılacağına dair söylentiler artmıştı ancak Pesic, geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamayla birlikte Fatih Karagümrük’te kalmaya karar verdiğini duyurdu.

Ailesiyle yaptığı görüşmeler neticesinde İstanbul’da kalmanın daha doğru bir tercih olacağına karar verdiklerini dile getiren Pesic, teklifi için Acun Ilıcalı’ya ve Hull City’e de teşekkür etti.

İstanbul Takımlarının Gözdesi

Pesic’in yaptığı açıklamayla birlikte takımda kalacağını duyurması Fatih Karagümrük taraftarını memnun ve mutlu etti ancak bir kısım futbolsever Pesic’in takımda kalacağı konusunda şüpheli davranmaya devam ediyor.

Bu sezon attığı 12 golle takımının en golcü ismi olan ve net bir golcü olarak görülen Pesic’in Fenerbahçe tarafından da transfer edilmek istendiği bilinirken, oyuncunun sosyal medya hesabından yaptığı duyuruda İstanbul’u vurgulamış olmasının da bu durumun önünü kapatmamak olduğuna dair iddialar bulunuyor.

Uzun bir süreden beri net bir golcü transferi yapamayan ve bu nedenle çok fazla sorun yaşayan Fenerbahçe’de Fatih Karagümrük’te attığı 12 golle yıldızlaşan Pesic’in transfer edilmesi risksiz görülüyor. Oyuncunun ligdeki performansının Fenerbahçe’de de devam edebileceğini düşünen Sarı Lacivertlilerin, yakın zamanda Fatih Karagümrük başkanı Süleyman Hurma ile masaya oturması ve teklifini sunması bekleniyor.