riva koşusu

Riva Koşusu Bin Kişiyi Birbiriyle Yarıştıracak

 

Riva koşusu olarak da bilinen yarışmaya bu yıl her yaştan bin tane sporsever katılacak. Hem kendileriyle hem de rakipleriyle mücadele edecek insanlar şimdiden kondisyon çalışmalarına da başladılar. Bu organizasyona katılmak için herhangi bir yaş sınırı da bulunmamaktadır.  Aynı zaman da spor müsabakaları arasında en güzel manzaralarından birine de sahne olan Riva Maratonu da denilebilen bu koşu,  bu sene 9 Şubat Pazar günü her yaştan bin tane katılımcısı ve Beykoz Belediyesinin vermiş olduğu destekle Riva’da koşulacak.

Riva Koşusu Toplamda 10 Kilometrelik Bir Parkurdan Oluşuyor

Riva koşusu toplam koşu mesafesi 10 km’dir. Fakat bu yarışmada küçük bir istisnai durumda bulunmaktadır. Her yaştan katılımcıya açık olan koşunun 4-12 yaş arasında ki katılımcıları 500 metrelik parkurda birbirleriyle yarışacaklar.

Macera Akademisi tarafından organize edilen Riva Koşusu sırasında bütün katılımcılar hem performanslarını görecekler hem de oldukça güzel bir ortamda vakit geçirecekler. Sporla dolu bir gün içinde düzenlenecek yarışma için katılımcılar şimdiden heyecanlanmaya başladılar.  Yarışmanın düzenleyicisi olan Macera Akademisi Genel Müdürü Caner Odabaşoğlu ise, “Mavi, yeşil, keyifli, biraz da zorlu bir yarış parkur hazırladık. Bitiren herkes bu yarışmayı kazanmış olacak. Her kategoride en hızlı üç erkek ve üç kadın ise kürsüye çıkacak. Yarışmacılar farklı yaş gruplarında tasnif edilecek ve ilk üçe giren kişiler ise sürpriz ödüller kazanacaklar.” diyerek bu yılki yarışmanın amacını ve sınırlarını da ortaya koymuş oldu.