Ryan Babel

Ryan Babel Galatasaray’dan Ayrılma Sebebini Açıkladı

Galatasaray ekibi ile sezon başında anlaşan Ryan Babel, devre arasında vermiş olduğu ani bir kararlar kendi ülkesinin takımlarından olan Ajax ile anlaşmaya gitmişti. Bir anda gerçekleşen ayrılık ise sarı kırmızılı ekibin taraftarlarının yanı sıra futbol severlerin de merak etmesine neden olmuştu. Babel ise konuya ilişkin açıklamalarını yaptı.

Sezon başında Galatasaray yönetimi ile anlaşan Ryan Babel, devre arasında kendi ülkesinin takımı olan Ajax ile anlaşarak hem sarı kırmızılı ekibin taraftarlarını hem de futbol severleri büyük bir soru işareti ile baş başa bırakmıştı. Konuya ilişkin açıklama yapan Ryan, aynı zamanda hedeflerine yönelik beklentilerinden de bahsetmekten geri durmadı.

En büyük hedefinin Euro 2020 ekibinde olmaktan ibaret olduğunu vurgulayan başarılı oyuncu, “Ajax’ta şampiyon olmak istiyorum” dedi. Kendi adına olabilecek en ideal ilerlemenin ise Avrupa şampiyonasında yer almak olduğunu ayrıca vurguladı.

‘Bazı Ufak Detaylar’

Galatasaray ile olan ani ayrılış sebebi ile ilgili de açıklama yapan yetenekli futbolcu, şimdiki ekibi Ajax’ın daha organize ve planlı bir şekilde müsabakalara hazırlandığını belirterek, “Bazı ufak detaylar fark ettim” ifadelerini kullandı.