Ryan Babel

Ryan Babel’den Galatasaray’a Gönderme

Galatasaray ekibinde forma giyen Hollandalı sporcu Ryan Babel ile ilgili sezon sonunda yollarını resmen ayırma planları yapıyor. Oyuncu ise bu süreçte sarı kırmızılı kulübe ilişkin imalı paylaşımda bulunarak camiayı şaşkınlığa uğrattı.
Sezon sonunda yolların ayrılması planlanan oyunculardan biri de, sarı kırmızılı kulüpte Ryan Babel olmuştu. Bedel olmadan kadroya eklenen sporcu, performansı bakımından da çeşitli sınavlara aslında tabii tutulmuştu. Fakat sarı kırmızılılara istenilen performansı veremeyen sporcu, ara transfer döneminde Ajax ekibine kiralık olarak gönderilmişti.
Teknik Direktör Fatih Terim’in de beklentisini karşılayamamış olan sporcu, sezon sonunda da takımla yollarını ayırmaya hazırlanıyor. Öte yandan koronavirüs salgını sebebiyle liglerin iptal edilmesi sürecinden etkilenen ülkeler arasında da Hollanda yer aldı.
Algı Her Şeydir
Ülkede tüm ligler salgın sebebiyle tamamen iptal edildi. Babel de bu dönemde sarı kırmızılı takıma geri dönecek isimlerin başında yer alıyor. 2022 yılına kadar cimbomla sözleşmesi süren Hollandalı sporcu ise, takıma bu dönemde tekrardan dönüş sağlamış olacak.
Yeni sezonda artık Galatasaray yönetimi tarafından istenilmemekte olan oyuncu ise, yazılan haberlere ilişkin paylaşımda bulundu. Kendisinin bitti demeden bitmeyeceğini belirten Babel, algının her şey olduğuna da dikkat çekti. Ayrıca kendisine ilişkin yanlış algı yaratıldığı durumlarda da üzülmemeyi öğrendiğini ifade ederek, algının değiştirilmesi tavsiyesinde bulundu.