Sacha Boey Beklediği Teklifi Alamadı

Sarı kırmızılı takım Galatasaray’ın başarılı sağ beki 23 yasındaki Sacha Boey, Fransa Milli Takımı’ndan davet almadığı için üzülmüştü. Genç defans oyuncusuna bir kötü haber daha geldi.

Fransa milli takımından beklediği teklifi alamayan 23 yasındaki genç yıldızı Sacha Boey bu kez Didier Deschamps tercih etmediği isim oldu.

FRANSA MİLLİ TAKIMI HOCASI DİDİER DESCHAMPS BOEY TERCİH ETMEDİ

Galatasaray’ın başarılı sağ beki Sacha Boey, Fransa Milli Takımı’ndan davet almadığı için üzülmüştü.

Sarı kırmızılı takım Galatasaray’ın yıldız oyuncusu Sacha Boey ile ilgili son dakika gelişmeleri yaşanıyor. Boey sarı kırmızılı ekipte özellikle son 2 sezondur çok iyi bir performans ortaya koymuştu. Bu sezona da fırtına gibi giren 23 yaşındaki isim, 16 karşılaşmada görev aldı.

23 yasındaki yıldızı isim bu sezon forma giydiği 16 karşılaşmada 1 gol kaydetti. Geçen sezonki şampiyonlukta büyük rolü bulunan Fransız futbolcu, 33 maçta 1 gol ve 1 asist kaydetmişti.

Öte yandan istikrarlı performansını sürdüren Sacha Boey’e şok bir haber geldi. Fransız yıldız aldığı haberle neredeyse yıkıldı.

MİLLİ TAKIM ŞANSI DOĞMUŞTU TERCİH EDİLMEDİ

23 yasındaki Sacha Boey’nin başarılı futbolcu sonrası Fransa Milli Takım’ına seçilmesi bekleniyordu.

Fransa Milli Takım hocası Didier Deschamps, o bölge için Barcelona forması giyen Jules Kounde‘yi tercih etmişti.

Ancak Kounde sol dizinden sakatlanmış ve aday kadrodan çıkarılmış ve artık Sacha Boey’nin bu kez milli takıma çağırılması gerektiğini beklentisi artmıştı. Hatta Fransız taraftarların da görüşü bu yönde olmuştu.

Didier Deschamps’ın tercihi Chelsea forması giyen Axel Disasi oldu. Tecrübeli hocanın Kounde yerine Disasi’yi tercih ettiği belirtildi. Böylelikle milli takım daveti bekleyen Sacha Boey bir kez daha hayal kırıklığı yaşamış oldu.

SACHA BOEY PERFORMANSI İLE YENİ SÖZLEŞMEYİ FAZLASI İLE HAK EDİYOR

Sarı kırmızılı takım yaşanan bu gelişmeler sonrasında 23 yasındaki genç yıldızı ile yeni sözleşme üzerinde görüşmelere başlamış durumdalar. Yıllık ücretinde ciddi bir iyileştirme yapmak isteyen Galatasaray yönetimi kısa sürede imzaları atmak istiyorlar.

2021 yazında Fransadan Rennes den transfer edilen 23 yasındaki Sacha Boey, yükselen grafiğiyle Avrupa devlerini peşine taktı.

Hücuma olan katkısı, savunmadaki olumlu hamleleri ve fiziksel gücüyle öne çıkan Sacha Boey, takımın en az kazanan isimleri arasında yer alıyor.

Yönetim Fransız ismin maaşına zam yaparak sözleşmesini uzatmak ve elini güçlendirmek istiyor.

Sarı kırmızılı forma ile 2025 e kadar sözleşmesi bulunan 23 yaşındaki futbolcunun güncel piyasa değeri ise 17 milyon Euro civarında.

Serbest kalma maddesi bulunmayan Boey in ise 2025 yılının haziran ayına kadar sözleşmesi bulunuyor. Anlaşmaların kısa süre içerisinde duyurulması bekleniyor. Sarı kırmızılı yönetim 23 yasındaki sağ bek Sacha Boey in yıllık ücretinde ise yılda 500 bin euro alan Boey in ücretini ise 1.5 milyon euro yapacak.