ŞAMPİYONLAR LİGİ FİNALİ SEYİRCİLİ OYNANABİLİR

Bu yıl İstanbul’da yapılacak olan Şampiyonlar Ligi finali için seyircili/seyircisiz belirsizliği hala sürüyor. Türkiye Futbol Federasyonu, maçı seyircili oynatabilmek için UEFA ile müzakere halinde.

29 Mayıs’ta İstanbul’da bulunan Mustafa Kemal Atatürk Olimpiyat Stadı’nda oynanacak Şampiyonlar Ligi finali için emek harcamalar sürüyor. İstanbul’un ev sahipliği ise bu sezona ertelenmişti.

Nihat Özdemir’in açıklamalarının peşinden bugün İngiliz basınında Devler Ligi finaliyle alakalı bir hususi haber çıktı.

Yabancı basının önde gelen yayın organlarından DailyMail’in haberine göre 29 Mayıs’taki Şampiyonlar Ligi final maçı 76 bin kapasiteli Atatürk Olimpiyat Stadı’nda P izleyici kapasitesiyle oynanacak.

YABANCI BASINDA YER ALDI

DailyMail’in haberinde TFF-UEFA-Türk Hükümeti üçgenindeki görüşmelerin devam etmiş olduğu, finalin öncelikli P kapasiteyle oynatılmak istendiği sadece en fena ihtimalle 0 kapasiteli seyircinin tribünleri doldurmasına kati gözle bakılmış olduğu belirtildi.

Şampiyonlar Ligi finaline izleyici alımıyla alakalı son karar 0 kapasite olursa finali 22 bin 500 şahıs tribünden takip edebilecek. Kararın P kapasite olması halinde ise dev mücadeleyi 37 bin 500 şahıs izleyebilecek.

ŞAMPİYONLAR LİGİ SON 16 TURU

Şampiyonlar Ligi son 16 turunda Almanya’nın ileri gelen 4 takımı olan, Mönchengladbach, RB Leipzig, Borussia Dortmund ve geçtiğimiz yılın Şampiyonlar Ligi Şampiyonu ve Dünya Kulüpler Kupası Şampiyonu Bayern Münich yer alıryor.

İngiltere Premiere Lig’den geçtiğimiz sezonun şampiyonu ve Milli oyuncumuz Ozan Kabak’ın da forma giydiği ekip Liverpool, Londra temsilcisi Chelsea ve Manchester City, İtalya Serie A’dan Atalanta, Lazio ve Milli futbolcumuz Merih Demiral’ın takımı Juventus katılırken, İspanya’dan Real Madrid, Atletico Madrid, Sevilla ve Barcelona takımları yer alıyor.

Soon 16 ya 1’er temsilcisi kalan Fransa’dan Paris Saint-Germain ve Portekiz temsilcisi Porto da kendine yer bulmayı başardı.

İlk karşılaşmalar tamamlandıktan sonra alınan skorlar ;

RB Leipzig – Liverpool : 0-2

Barcelona – Paris Saint-Germain : 1-4

Sevilla – Borussia Dortmund : 2-3

Porto – Juventus: 2-1

23 Şubat 2021 Salı günü Türkiye saati ile 23:00’da oynanacak karşılaşmalar ise şöyle;

Atletico Madrid – Chelsea

Lazio – Bayern Münich

Atalanta – Real Madrid

Mönchengladbach – Manchester City