ŞAMPİYONLAR LİGİ’NDE FİNALE DOĞRU

Dünyanın kulüpler bazında en prestijli organizasyonu olan Şampiyonlar Ligi’nin finali 29 Mayıs 2021 tarihinde İstanbul’da Atatürk Olimpiyat Stadı’nda yapılacak. UEFA Şampiyonlar Ligi kupası 21 Nisan 2021 tarihi ile İstanbul’a getirildi. Toplamda 7 buçuk kilo ağırlığında olan ve uzunluğu 73.5 santimetre olan bu kupa toplamda 66. defa sahibini bulacak.

Şampiyonlar Ligi yarı final mücadeleleri kapsamında yapılan İspanyol devi Real Madrid ile İngiliz devi Chelsea arasıda oynanacak mücadelenin kazananı, Fransız devi Paris Saint Germain ile İngiliz devi Manchester City mücadelesinin kazanan ekibi 29 Mayıs 2021 tarihine Atatürk Olimpiyat Stadında Kozlarını Paylaşacak ve içlerinden bir takım UEFA Şampiyonlar Ligi Kupasını Müzesine götürecek.

Seneler 2005’i gösterdiğinde İngiliz devi Liverpool ile İtalyan devi Milan arasında oynanan UEFA Şampiyonlar Ligi Final mücadelesi yine istanbulda oynanmış ve Premier Lig temsilcisi kupayı müzesine götürmeyi başarmıştı.

ÇEYREK FİNAL MÜCADELELERİ

Şampiyonlar Ligi’nde çeyrek final mücadelelerinden Paris Sen Jermen Bayern Münih ile karşılaşmış Fransız temsilcisi Paris Saint Germain deplasmanda attığı goller sayesinde turu geçen taraf olmuştu. Premier Lig temsilcisi Chelsea Portekiz temsilcisi porto’yu Toplamda 2-1’lik skor ile mağlup ederek yarı finale çıkan bir diğer takım olmuştu.

İkinci karşılaşması 0-0 berabere sona eren Liverpool – Real Madrid eşleşmesinde ilk mücadeleyi 3-1’lik skorla kazanan İspanyol temsilcisi Real Madrid yarı finale kalan 3. ekip olmayı başarmıştı. Yarı finale çıkacak son takımın belirlenmesi için oynanan karşılaşmalardan İngiliz Premier Lig ekibi Manchester City Alman deve Borussia Dortmund’u toplamda 4-2’lik skorla yenmeyi başararak yarı finale adını yazdıran 4. takım oldu.

YARI FİNAL EŞLEŞMELERİ VE KARŞILAŞMA TARİHLERİ

UEFA Şampiyonlar Ligi kapsamında yapılacak yarı final mücadelelerinin ilk karşılaşmaları 27 Nisan 2021 Salı günü Türkiye saati ile 2200 da Real Madrid Chelsea arasında oynanırken, Paris Saint Germain Manchester City takımları arasında oynanacak diğer karşılaşma ise 28 Nisan 2021 çarşamba günü Türkiye saati ile 2200 da oynanacak: rövanş karşılaşmaları ise 4 Mayıs 2021 ile 5 Mayıs 2021 tarihleri arasında oynanacak ve Kazanan ekipler UEFA Şampiyonlar Ligi Kupasını müzesine götürmek için Atatürk Olimpiyat Stadyumu’nda kozlarını paylaşacak.