Selçuk İnan Pendikspor’u Çalıştırmaya Sıcak Bakıyor

Süper Lig’in yeni ekiplerinden birisi Pendikspor! Kırmızı beyazlı takım, geçtiğimiz sezon TFF 1.Lig’de üçüncü oldu. Bu sayede, doğrudan play-off finaline yükseldi. Finaldeki rakibi Bodrum FK oldu. Bu takımı yenerek kendisini Süper Lig’de bulan Pendikspor’un yapacakları merak konusu idi.

İstanbul temsilcisi, transfer dönemini verimli geçiremedi. Yönetim, Süper Lig standartlarına uygun isimleri kadroya katamadı. Ancak, takımı Süper Lig’e çıkaran Osman Özköylü ile yola devam edilmesi, taraftarları mutlu eden tek husustu.

Pendikspor Sezona Kötü Bir Başlangıç Yaptı

Sekizinci haftanın ardından Süper Lig’e ara verildi. Önümüzdeki on gün boyunca milli maçlar oynanacak. Pendikspor, milli arayı hareketli geçirecek. Yönetim, birçok problemi söz konusu arada halletmek istiyor.

Yakından takip edenlerin bildiği üzere Süper Lig’de şu ana kadar sekiz hafta oynandı. Pendikspor, sekiz haftada dört beraberlik ve dört mağlubiyet aldı. Galibiyet yüzü göremedi. Atmış olduğu sekiz gole karşılık olarak kalesinde 17 gol gördü. Dört puan toplayan İstanbul temsilcisi, güncel tarih itibariyle, yirmi takımlı Süper Lig’in 18’inci sırasında yer alıyor.

Pendikspor, son olarak, Süper Lig’de Sivasspor ile karşı karşıya geldi. 7 Ekim 2023 Cumartesi gününün programında yer alan maça Pendik Stadı ev sahipliği yaptı. Saat 13.30’da başlayan maçın favorisi yoktu. Her iki takımın da üstün yönleri ve zaafları vardı. Maçı kazanan taraf Sivasspor oldu. Konuk ekip, Pendikspor’u deplasmanda 3-2 mağlup etti. Rakibi karşısında iyi bir oyun ortaya koyan ancak yine de yenilmekten kurtulamayan Pendikspor’un bu maçtaki gollerini Erencan Yardımcı ve Gökcan Kaya kaydetti.

Osman Özköylü ile Yollar Ayrıldı

Osman Özköylü, 2021 yılının Ekim ayından bu yana Pendikspor’u çalıştırıyor. Deneyimli teknik adam, her fırsatta Pendikspor’u çok sevdiğini dile getiriyordu. Ayrılmak istemediğinden bahsediyordu. Fakat, yönetim, takımın küme düşme hattından olmasından rahatsızlık duyuyordu. Sivasspor maçının ardından Osman Özköylü bir görüşme gerçekleştirildi. Deneyimli teknik adam görevinden ayrılma kararı aldı.

Rıza Çalımbay Pendikspor’u Reddetti

Futbolseverler, Osman Özköylü’nün ardından Pendikspor’u kimin çalıştıracağını merak ediyorlardı. Yönetim, yeni teknik direktörün yerli olmasını istiyordu. Gündeme gelen ilk isim Rıza Çalımbay oldu. Haziran ayından bu yana boşta olan deneyimli teknik adama teklif götürüldü. Rıza Çalımbay, düşünmek istediğini söyleyerek süre istedi. Fakat, kendisi, Pendikspor’da görev yapmak istemiyor. Takımın Süper Lig’deki diğer ekiplere kıyasla çok daha zayıf bir kadrosunun olması, Rıza Çalımbay’ın böyle bir karar almasına neden oldu.

Selçuk İnan ile Yapılan Görüşmelerden Olumlu Sonuç Alındı

Rıza Çalımbay’dan olumsuz cevap alan Pendikspor’un hedefindeki diğer isim Selçuk İnan oldu. 1985 doğumlu teknik adam, son olarak, Kasımpaşa’yı çalıştırdı. Lacivert beyazlı takımın başında 13 maça çıktı. 0.85 gibi düşük bir puan ortalaması elde etti. Mart ayında görevinden ayrıldı.