Emmanuel Adebayor

Siyah Beyazlı Ekipte Yeni Kararlar

Son günlerde Beşiktaş için en çok konuşulan isimlerinden birisi olan Adem Liajic’te karar alındı. Oyuncunun performans yetersizliği sebebiyle çok eleştiriliyor olmasının ardından, Liajic ayrılık kararı aldığını açıkladı.

Beşiktaş Jimnastik Kulübü’nün Torino’dan bonservisini aldığı ve sezon başında takımına aldığı Adem, siyah beyaz takımın son günlerdeki gündeminde sıralarda yer alıyordu. Fakat oyuncu, performansı sebebiyle çok fazla eleştirilmekteydi.

Kendisine yönelik beklentinin fazla olması ve oyuncunun da hem taraftarın da yönetimin beklentisinin altında kalması, oyuncunun yedeklerdeki sürecini başlatmıştı. Bu durum üzerine Liajic de yönetim ile konuşarak ayrılık kararı aldığını söyledi.

Kartal yönetiminin ayrıca Burak Yılmaz yanına forvet mevkii oyuncusu aradığı da öğrenildi. Gol atacak oyuncuya ihtiyaç duyan siyah beyazlı kulüp, Emmanuel Adebayor için  görüşmelere başladı.

2.2 milyon limiti olan takımın forvet oyuncusunu takımında görmek istediği de belirtildi.

Şampiyonluk Yaşamak İstiyorum

Kendisine yöneltilen teklif ile Abdullah Avcı’ya geri dönüş yapan forvet oyuncusu, siyah beyaz kulübün maddi sıkıntısı hakkında bilgisi olduğunu ve kendisine ne kadar ücret ödenebilirse onu kabul edeceğini söylediği de öğrenildi. Emmanuel Adebayor’un siyah beyazlı yönetime, “Kariyerimin son döneminde şampiyonluk yaşamak istiyorum” şeklinde bir mesaj gönderdiği bilgisi de alındı.