Evde Koşu

Spor İstanbul Evde Koşu Etkinliğini Hayata Geçirdi

Yeni tip koronavirüs salgını sürecinde vaktini evde geçirenler ve dışarı çıkması yasak olanlar için İstanbul Büyükşehir Belediyesi harekete geçti.

 

Salgın döneminde sosyal izolasyon sağlayanların ve beraberinde vaktini evlerinde geçirenlerin spor yapması için Evde Koşu etkinliği hayata geçiriliyor. İstanbul Büyükşehir Belediyesi bünyesinde yapılan etkinlikte, aynı anda aynı hedefe doğru koşmayı özleyenler için başlatılan etkinlik, Pazartesi gününden itibaren başladı.

 

Küresel bir salgın olan koronavirüs sürecinde, alınan tedbirler gereğince tüm spor tesisleri kapatılmış ve spor organizasyonları da ertelenmişti. Bu süreçte mecburen evde kalanların ve sosyal izolasyon kuralına uyanların da en büyük şikayeti hareket edememek olmuştu.

 

İstanbul Büyükşehir Belediyesi bu ihtiyacı fark ederek, Evde Koşu adlı etkinliği hayata geçirmeyi hedefledi. Sosyal medya ve çeşitli dijital kanallar vasıtasıyla da her hafta farklı bir etkinlik İstanbullu kişiler için an be an paylaşılmaya devam ediyor.

 

Maraton Veya Yarı Maraton

 

Fakat bu sürece farklı bir hareket katmak isteyen Spor İstanbul, koşu yapmayı özleyenler için de çalışma hazırlamak istedi.

 

Koşu bandının zorunlu tutulmadığı etkinlikte, ‘Adidas Running By Runtastic’ uygulaması da tercih edilebilecek.

 

Evde koşu organizasyonu ile koşucular için de 3 haftalık hedef ve 1 tane de 45 günlük hedef seçenekleri sunuluyor. Evde Maraton hedefinde haftada 42 kilometre yer alırken, Evde Yarı Maraton hedefinde ise haftada 21 kilometre yer alıyor.