Spor Toto 1. Lig’de İstanbul Takımlarının Değerlendirmesi

Spor Toto 1. Lig’de 12. Hafta maçları geçtiğimiz gün tamamladı. Bilindiği üzere 1. Lig’de bu sezon Ümraniyespor, Eyüpspor, Tuzlaspor ve İstanbulspor gibi farklı İstanbul takımı mücadele ediyor. Bu takımlar arasından 2021 – 2022 sezonuna en iyi başlayan takım Ümraniyespor oldu.

Yeni sezonda oynadığı ilk 5 maçını kazanan Ümraniyespor, daha sonra 1 beraberlik, 1 galibiyet ve ardından yine 2 beraberlik aldı. 10. ve 11. Haftalarda oynadığı maçları da kazanan Ümraniyespor, 1. Lig’in 12. Haftasında deplasmanda en yakın takipçisi MKE Ankaragücü’ne konuk oldu. 10 kişi maçı 3 – 0’lık skor ile kaybeden taraf ise yine Ümraniyespor oldu.

Böylece İstanbul ekibi, yeni sezondaki ilk mağlubiyetini de almış oldu. Ayrıca bu sonuç ile birlikte haftayı puan alamadan kapatan Ümraniyespor, 1. Lig’de 27 puanda kaldı ve liderliği MKE Ankaragücü’ne kaptırarak ikinci sıraya yerleşti.

Eyüpspor ve Tuzlaspor’un Durumu

Spor Toto 1. Lig’in 2021 – 2022 sezonunda bir diğer iyi performans sergileyen İstanbul ekibi ise Eyüpspor olmuş durumda. Yeni sezona üst üste aldığı 3 galibiyet ile başlayan Eyüpspor, dördüncü haftada ise ilk mağlubiyetini aldı.

Daha sonra 1 galibiyet, 1 mağlubiyet ve 1 beraberlik alan Eyüpspor, sekizinci, dokuzuncu, onuncu ve on birinci haftalarda oynadığı maçlardan ise 3 galibiyet ve 1 beraberlik almayı başardı. Geride bıraktığımız 12. Haftada ise deplasmanda Altınordu’ya konuk olan Eyüpspor, mücdeleden 2 – 1’lik skor ile galip ayrılan taraf oldu.

Böylece konuk takım Eyüpspor, 1. Lig’de puanını 26 yaptı ve üçüncü sıraya yerleşmeyi başardı. Öte yandan Spor Toto 1. Lig’de bir diğer İstanbul ekibi olan Tuzlaspor ise yeni sezona iyi başlamasına rağmen daha sonra arka arkaya puan kayıpları yaşadı. 2021 – 2022 sezonunda oynamış olduğu ilk 5 maçtan 3 galibiyet ve 2 beraberlik alan Tuzlaspor, yeni sezondaki ilk mağlubiyetini ise altıncı haftada aldı.

Ardından 7. Haftada kazanmasına rağmen İstanbul ekibi, dokuzuncu, onuncu ve on birinci haftalarda rakipleri ile oynadığı maçlardan mağlubiyet ile ayrıldı. Geride bıraktığımız 12. Haftada ise kendi sahasında Denizlispor’u konuk eden Tuzlaspor, 3 puanı 3 golle almayı başardı. Böylece Tuzlaspor, 1. Lig’de puanını 17 yaptı ve yedinci sırada kendisine yer buldu.

İstanbulspor’un Performansı

Spor Toto 1. Lig’in 2021 – 2022 sezonunda mücadele eden dördüncü ve son İstanbul takımı ise İstanbulspor olmuş durumda. Sezon içerisinde inişli çıkışlı bir performans ortaya koyan İstanbulspor, yeni sezondaki ilk iki maçını kaybetmiş, ilk galibiyetini ise üçüncü haftada almıştı.

Daha sonra oynadığı maçlardan sırasıyla 1 mağlubiyet, 1 beraberlik ve 1 galibiyet alan İstanbulspor, ardından ligde oynadığı 4 maçtan ise 2 galibiyet ve 2 mağlubiyet almıştı.

Geride bıraktığımız 12. Haftada ise kendi sahasında Menemenspor’u konuk eden ve sahadan galip ayrılan İstanbulspor, 1. Lig’de puanını 16 yaptı ve sekizinci sırada kendisine yer buldu.