Stoperde Serdar Aziz’in Partneri Kim Olacak?

Kritik derbi mücadelesi öncesinde Fenerbahçe’de stoperde kimin oynayacağı tartışılırken, onları yakından takip eden isimler; Falette’in böylesine büyük bir maçta rahatlıkla forma giyebileceğini söylerken, Jailson için ise aynı kararlılıkta konuşamadılar.

Fenerbahçe’de Galatasaray derbisi öncesi tüm taraftarların merak ettiği konu, stoperde kimin görev alacağı… Son maçlarda Jailson’un artan kritik hataları ve ana mevkisinin stoper olmaması derbi öncesi herkesi düşündürüyor. Serdar Aziz’in yanında kimin oynayacağı tartışılırken, Falette’yi Almanya’dan ve Jailson’u Brezilya’da yakından tanıyan gazeteciler oyuncularla ilgili özel değerlendirmeler yaptı.

Jailson ile Devam Mı

Brezilyalı gazeteci Andre Silva, Jailson’un Fenerbahçe’de bu sezon birçok maçta stoper oynadığını, bunu takip ettiğini ancak Jailson’un stoper mevkisinde oynayabilecek bir futbolcu olmadığını söyledi. Brezilya’da oynadığı dönemde de hiç stoper oynamadığını belirten Silva, “Jailson bir orta saha oyuncusu, bu çok açık. Derbiler farklı maçlar tabii ama stoperde oynamamalı. Ancak şunları söyleyeyim; çok iyi markaj yapar, süratlidir, tekniktir ve pas oyununda etkilidir. Her şeyden evvel istekli ve mücadelecidir. Nerede görev verirseniz iyi niyetle oynar. Fenerbahçe’de de öyle olduğu için stoperde görev alıyor.” dedi.

Falette İhtimali

Alman gazeteci Yannik Hüber, Falette’in E.Frankfurt döneminde en sevdiği, takımına hep destek verdiği maçların büyük maçlar olduğunu çünkü onun gerçek bir ‘savaşçı’ olduğunu belirtti. “Mesela geçen sezon Avrupa Ligi’nde E.Frankfurt, Benfica’ya karşı oynarken çok iyi bir oyun ortaya koymuştu. Büyük maçlarda farklı bir havaya giriyor. Atmosferden de etkilenirse çok hırslı olur. Ayrıca Fenerbahçe’nin sol beki için de önemli bir alternatif, sadece stoper değil.” açıklamalarını yapan Hüber, stoper mevkisinde Falette’in görev alması gerektiğini söyledi.

Derbilere Ceza Yağıyor!

Fenerbahçe ile Galatasaray arasında son 10 sezondaki derbi maçlarda yaşanan olaylar, iki kulübün de kasasına büyük zarar verdi. Bu olaylar sebebiyle sarı-lacivertli kulüp 2 milyon 193 bin 750, Galatasaray ise 1 milyon 640 bin 500 lira para cezası aldı. Bu süreçte Fenerbahçe’ye 7, sarı kırmızılılara ise 3 maç seyircisiz oynama cezası verildi.