Süper Lig’in 26. Haftasında İstanbul Maçları

Spor Toto Süper Lig’in 26. Haftası geldi çattı. İkinci yarıya oldukça hızlı başlayan takımlar için artık son kritik maçlar. İlk yarıdan ziyade maçlar için ikinci yarı her zaman daha çabuk ve hızlı geçiyor. İstanbul takımları da Süper Lig’de kalıcı olabilmek için kıyasıya mücadele ediyorlar.

Oldukça değişik ve farklı bir sezon izliyoruz. Özellikle İstanbul takımları için oldukça zorlu bir sezon oluyor. 3 büyüklerin kötü performans serisi, diğer takımların git gelli halleri derken İstanbul için Süper Lig Ahmet Çalık sezonu çok parlak geçmiyor.

İstanbul’da Bu Hafta 3 Maç Oynanacak

istanbul

İstanbul takımlarının yarısı evinde diğer yarısı da bu hafta deplasmanda maça çıkacak. Beşiktaş, Fenerbahçe ve Fatih Karagümrük Spor Toto Süper Lig’in 26. Haftasında kendi evlerinde, kendi sahalarında maça çıkacaklar.

Siyah beyazlı Beşiktaş Vodafone Park Arena’da bu hafta, 19 Şubat Cumartesi akşamı saat 19.00’da İzmir temsilcisi Altay’ı konuk edecek. Beşiktaş sezonu çok parlak geçirmiyor. 38 puanla 8. Sırada yer alıyor ve oldukça kötü bir durumda.

İkinci maç Fatih Karagümrük’ün ev sahipliğinde oynanacak. Volkan Demirel’in teknik direktörlüğünde çok efektif sonuçlar alamayan Fatih Karagümrük 20 Şubat Pazar günü saat 16.00’da evinde Sivasspor’u konuk edecek. Fatih Karagümrük şu an 33 puanla 12. Sırada yer alıyor.

Sarı lacivertli Fenerbahçe ise Kadıköy’de, 20 Şubat Pazar akşamı saat 19.00’da Hatayspor’u konuk edecek. 40 puanla 6. Sırada yer alan Fenerbahçe’de istediği noktada yer almıyor. İsmail Kartal ile beraber bir türlü başarılı grafiği sabitleyemeyen Fenerbahçe bu gidişata dur demek ve istikra için başarıya evet demek istiyor.

İstanbul Takımlarının Yarısı Deplasmanda

Bu hafta, Spor Toto Süper Lig’in 26. Haftasında İstanbul takımlarının yarısı deplasmanda mücadele edecekler. Galatasaray, İstanbul Başakşehir ve Kasımpaşa deplasman maçlarından galibiyetle dönmek istiyorlar.

Haftanın ilk maçlarından birisi 18 Şubat Cuma akşamı saat 20.00’de Konyaspor ve Kasımpaşa arasında oynanacak. Kasımpaşa geçen hafta Alanyaspor ile oynadığı maçı 2-2’lik berabere tamamladı ve 1 puanı aldı. Kasımpaşa şu an 28 puanla 14. Sırada yer alıyor.

Haftanın diğer açılış maçında da yine bir İstanbul takımı var. Başakşehir Rize deplasmanına gidiyor. Başakşehir Emre Bölezoğlu ile beraber oldukça başarılı bir sezon geçiriyor. 40 puanla 4. Sırada yer alan Başakşehir Rize’den 3 puanla dönmek istiyor.

Haftanın son deplasman İstanbul takım maçı da haftanın son gününde, 21 Şubat Pazartesi akşamı saat 20.00’de Göztepe’nin ev sahipliğinde oynanacak. Galatasaray Göztepe deplasmanına gidiyor.

Şu an Süper Lig’de en kötü sezonunu geçiren Galatasaray 29 puanla 13. Sırada yer alıyor. Bu durumunu düzeltmek ve bir an önce tehlike bölgesinden uzaklaşmak isteyen Galatasaray’ın yolu uzun heyecanı çok da yüksek değil.