TFF Tahkim Kurulu

TFF Tahkim Kurulu Açıklaması

TFF Tahkim Kurulu, Beşiktaş ve Fenerbahçe Futbol Kulüplerinin, takım harcama limiti konusu ile ilgili itirazları ile ilgili açıklama yaptı. Kurul açıklamayı ise Türkiye Futbol Federasyonu resmi internet sitesinde yayınladı. Tahkim Kurulunun açıklaması, “Beşiktaş ve Fenerbahçe’nin limit başvurusunun incelenmesine devam edildiğini açıkladı. Yapılan bu açıklamada “Fenerbahçe ve Beşiktaş’ın Kulüp Lisans Kurulu’nun 31.12.2019 tarihli Takım Harcama Limitine ilişkin kararına itirazı incelendi. İncelemenin devam etmesine, oy birliği ile karar verildi.” Oy birliği ile alındığı söylenen karar sonrası tarafların tepkileri bekleniyor

TFF Tahkim Kurulu Açıklaması: “İncelemelerin Devamına Oy Birliği İle Karar Verildi”

TFF Tahkim Kurulu her iki kulüp içinde resmi internet sitesinde ayrı ayarı açıklama yayınladı. İşte Tahkim Kurulu açıklaması:

“Beşiktaş Futbol Yatırımları Sanayi ve Ticaret A.Ş.’nin Kulüp Lisans Kurulu’nun 31.12.2019 tarihli “Takım Harcama Limitine” ilişkin kararına itirazı incelendi. Tüm dosya kapsamında yapılan müzakere neticesinde; dosyada incelemenin devam etmesine, oy birliği ile karar verilmiştir.”

“Fenerbahçe Futbol A.Ş.’nin Kulüp Lisans Kurulu’nun 31.12.2019 tarihli “Takım Harcama Limitine” ilişkin kararına itirazı incelendi. Duruşma için tayin edilen, 09.01.2020 Perşembe günü saat 16:00’da Fenerbahçe Futbol A.Ş.’nin vekili Av. Alper Pirşen, Av. Yiğit Cem Coşkun ve Kulüp Görevlisi (CFO) Serdar Yıldız’ın hazır olduğu görüldü, sözlü beyanları alındı. Tüm dosya kapsamında yapılan müzakere neticesinde; dosyada incelemenin devam etmesine, oy birliği ile karar verilmiştir.”

Diğer spor haberleri için.