Türkiye Rekora Doymadı

Son günlerde milli sporcularımız katıldıkları organizasyon ve turnuvalardan elleri boş dönmüyorlar. Her birisi madalya, rekor sonuçlar ve iyi dereceler alarak yarışmayı tamamlıyorlar. Türkiye rekora doyamadı 18 yaş altı salon Türkiye rekor denemelerinde arka arkaya iki rekor haberi geldi.

Milli atlet Mevlüt Arslan 800 metre de 18 yaş altı kategorisinde Türkiye rekoru kırdı. Öte yandan Milli atlet Ali Eren Ünlü yüksek atlamada 18 yaş altı Türkiye rekorunu kırdı. Rekortmen sporcuların, rekorları ise;

Mevlüt Aras, 1:51.38 ile 800 metre

Ali Eren Ünlü, 2.13 cm ile uzun atlama

Milli Atletten Türkiye Rekoru

Milli atlet Mevlüt Aras, sezon sonu Salon Rekor Deneme Yarışları’nda erkekler 800 metre 18 yaş altı kategorisinde Türkiye rekorunu kırdı.

Türkiye Atletizm Federasyonu’ndan  (TAF) yapılan açıklamaya göre, İstanbul Ataköy Atletizm Salonu’ndaki organizasyonda Mevlüt Aras, 1:51.38’lik performansı ile rekorlar listesine adını yazdırdı ve Türkiye rekorunun sahibi oldu.

Milli sporcumuz 2018’de Mehmet Çelik tarafından elde edilen 1:51.72’li eski rekorunu 1:51.38’lik rekor ile değiştirdi ve ilk kez Türkiye rekortmeni olmanın gururunu yaşadı.

Türkiye Atletizm Federasyonu Başkanı Fatih Çintimar, Mevlüt Aras ile antrenörleri Fesih Doğan ve İsmail Güzeloğlu’nu kutlayarak yeni sezonda başarılarının deva etmesini diledi. Çintimar, sporcunun kulübü olan ENKA’yı da tebrik etti.

Uzun Atlamada da Rekor Geldi

Türkiye Atletizm Federasyonu’ndan yapılan açıklamaya göre, Ali Eren Ünlü, sezon sonu Salon Rekor Deneme Yarışları’nda yüksek atlamada + 0.01 cm ile yeni rekorun sahibi oldu.

Daha önceki rekor 2.12 metre ile Alperen Acet’e aitti. İstanbul Ataköy Atletizm Salonu’nda düzenlenen organizasyonda 2.13 metrelik atlayuş ile yeni rekorun sahibi oldu.

Türkiye Atletizm Federasyonu Başkanı Fatih Çintimar, başarısından dolayı hem milli sporcuyu hem de sporcunun antrenörü Koray İmrak’ı ve sporumuzun kulübü Galatasaray’ı tebrik etti.

Atletizmde sezon sonu Salon Rekor Deneme Yarışları İstanbul’da rekora doyamadı. 3 adımda atlamada milli atlet Tuğba Danışmaz, ilk hakkında 13.56 metrelik atlayışı il kendisine ait olan 13.33 metrelik rekoru yeniledi.

Milli atlet Berke Akçam, erkekler 60 metre engellide 20 yaş altı salon Türkiye rekorunu kırdı. Berk Akçam, 7.83’lük derecesi ile Mikdat Sevler’e ait olan rekoru yeniledi.