Ümraniyespor Süper Lig’de Ne Durumda?

Süper lig ‘de bu sezon ilk kez mücadele eden İstanbul kulübü Ümraniyespor en üst seviyede ki lig de tutunmakta bir hayli zorlanıyorlar.

Ümraniyespor süper lig de geride kalan 27 maç sonunda 5 galibiyet 8 beraberlik ve 14 mağlubiyet alan Ümraniyespor 23 puan ile düşme hattında 18. Sırada yer alıyorlar.

Süper lig de son lig maçlarında Kayserispor deplasmanına konuk olan Ümraniyespor sahadan 3 – 1 ‘ lik mağlubiyet ile ayrılırken 5 hafta sonun da ilk mağlubiyetlerini de almış oldular.

Bu sezon süper lig de kalmaları bir hayli güç olan takım da en olumlu olarak görünen iyi giden tarihinde ilk kez A Milli takımı bir oyuncu göndermiş oldular. İlk kez süper lig de yarışan Ümraniyespor tarihinde ilk kez golcüleri Umut Nayir’ i A milli takıma göndererek onlar için bu sezonun en olumlu artısı olarak geçebilir.

Süper lig de kalmaları bir hayli zor olan Ümraniyespor tıpkı Giresunspor gibi teknik direktörlerine sahip çıkıyorlar.

TFF 1. Lig’ den beri takımın başında olup süper lig ‘e çıkartan 47 yaşındaki teknik adam Recep Uçar 2020 yılı Ekim ayından beri takımın başında. Süper lig den düşecek olsalar bile teknik direktörlerinin arkasında olan Ümraniyespor yönetimi hocalarını bırakmayacaklar.

Ümraniyespor ‘un bir diğer olumlu özelliği de teknik direktörlerinin arkasında durmaları diyebiliriz. Recep Uçar takımı Ümraniyespor ile 96 karşılaşmada görev alırken 1,54 maç başı puan ortalaması yakaladı.

İlk Kez Süper Lig’de Mücadele Etmek Onlar İçin Büyük Başarı Diyebiliriz

Ümraniyespor bu sezon süper lig ‘e yükselmeleri onlar için büyük bir başarı diyebiliriz ki tarihlerin de ilk kez süper lig de mücadele etme fırsatını da buldular.

Süper lig de iyi bir başlangıç yapamamış olsalar da ortaya koydukları oyun ve teknik direktörleri Recep Uçar ‘ın performansı oldukça etkili oldu.

Tarihinde ilk kez süper lig de oynayan takım olan Ümraniyespor burada kalıcı olabilmek istiyorlar ise oyuncu kalitesi olarak biraz daha takımlarına destek olmak zorundalar.

Bu sezon süper lig de kalmaları bir hayli zor olan Ümraniyespor ‘un kalan maçlarında hep alt sıralarda ki takımlar ile oynamaları da bir hayli şanslarını zorlayacak.

Ümraniyespor Tarihinde İlk Kez A Milli Takıma Oyuncu Gönderdi

Bu sezon süper lig ‘e yükselen İstanbul ekibi Ümraniyespor tarihinde ilkleri yasadıkları sezon da A Milli takıma ilk kez takımlarından bit oyuncu gönderdiler.

Takımın golcüsü Umut Nayir ‘i ilk kez tarihinde A Milli takıma gönderen Ümraniyespor için bu sezonun en önemli kazanımlarından birisi oldu. Umut Nayir ‘ de yasına rağmen ilk oda ilk kez A Milli takım formasını gitme fırsatı elde etti.