Vakıfbank Şampiyonluğu Almayı Bildi

Misli.com Sultanlar Ligi’nde şampiyon Vakıfbank oldu! 12 Mayıs 2022 Perşembe gününde oynanan maçta Vakıfbank – Fenerbahçe Opet’i 3 – 0 ile geçti ve zafere ulaştı.

Misli.com Sultanlar Ligi, ilgililerinin çok iyi bildiği üzere Avrupa’nın en zirvedeki liglerinden birisi. Bu ligde oynayan birçok takımımız farklı kulvarlarda Avrupa voleybolunu domine ederken bunların başında ise elbette Vakıfbank ve Fenerbahçe Opet de geliyor.

Hal böyle olunca iki takımın oynadığı Misli.com Sultanlar Ligi Final serisi de sadece ülkemizdeki değil tüm dünyadaki voleybol severler tarafından ilgiyle takip edildi.

Nefes kesen bir seriye sahne olan finalde düğüm 5’inci maç sonunda çözüldü.

İnanılmaz Seride Şampiyonluk Gitti Geldi

Vakıfbank ile Fenerbahçe Opet arasındaki Misli.com Sultanlar Ligi Play Off serisinin nefes nefese geçeceği zaten bekleniyordu. Zira her iki takımın da sahip olduğu yetenekler ve oyun anlayışı, takipçilerine voleybolun zirvesini vaat ediyordu.

İlk maç Burhan Felek Spor Salonu’ndan oynanmış ve Fenerbahçe Opet o maçı 3 – 1 kazanmıştı. Bu galibiyetin avantajıyla VakıfBank Spor Sarayı’na giden sarı lacivertli ekip, rakibine aynı skorla mağlup olunca seride durum 1 – 1’e gelmişti.

Üçüncü maçta saha avantajını koruyan Vakıfbank takımı karşısında kazanan yine Fenerbahçe Opet olmuştu. Sarı Melekler lakaplı takım 3 – 1’lik galibiyetle evinde şampiyonluğu kutlamak için döndü.

Ancak onların karşısındaki takım da dile kolay Vakıfbank idi. Bu sezon şu ana kadar çıktığı tüm kulvarlarda şampiyonluğa ulaşarak olağanüstü bir performans gösteren Giovanni Guidetti’nin ekibi, serinin bitmesine izin vermedi.

Burhan Felek Spor Salonu’nda oynanan karar maçında kazanan İtalyan antrenörün öğrencileri oldu ve şampiyonluk düğümü beşinci maça kaldı.

Vakıfbank Kupayı Haak Etti

Ev sahibi olmanın avantajıyla sahaya çıkan Giovanni Guidetti’nin talebeleri maça da hızlı başladı. Bartsch-Hackley ve Guimaraes’in skorer oyunuyla 6 – 2’lik skoru yakalayan ev sahibi ekip, rakibiyle aradaki farkı bir ara 7 sayıya kadar çıkardı.

Buna karşın Fenerbahçe Opet de pes etmeyeceğini gösterdi. Serinin en öne çıkan voleybolcularından biri olan Vargas’ın sorumluluk aldığı bölümde maç bir anda 24 – 23’e kadar geldi. Ancak ilk setin son sözünü Isabelle Haak söyledi ve set sonucu 1 – 0 olarak tescillendi.

İkinci sete de tıpkı ilk setteki gibi kararlı başlayan Vakıfbank, üst üste sayılarla rakibine ev sahibi üstünlüğünü hissettirdi. Buna karşın ilk setin etkili ismi Isabelle Haak, kendisini izleyenlerin alışık olmadığı biçimde basit hatalar yaptı. Bu hataları iyi değerlendiren Fenerbahçe Opet, maç boyunca ilk kez öne geçtiğinde skor 14 – 15 olmuştu.

Sarı siyahlı ekip buna rağmen maçtan kopmadı ve ayağa kalkarak skoru 25 – 20 yaptı. Artık şampiyonluğa tek bir set kalmıştı.

Son sette şampiyonluğu vermeyeceğini ilk saniyeden itibaren gösteren Giovanni Guidetti’nin ekibi maç sonunda taraftarlarına büyük sevinç yaşattı.

Böylece Vakıfbank Voleybol Takımı, son 5 yılda 3’üncü şampiyonluğuna ulaştı. Türk voleybolunun çok değerli iki takımını da bize bu heyecanı yaşattıkları için kutluyor, şampiyon takımı ayrıca gönülden tebrik ediyoruz!