Fenerbahçe Beko Şampiyon

3 Sayı Farkla Fenerbahçe Beko Kupayı Almayı Başardı

Solgar Vitamin Türkiye Kupası Final mücadelesi için Fenerbahçe Beko ve Darüşşafaka Tekfen ekipleri Ankara’da karşı karşıya geldi. Müsabaka74-71 skorla sona erdi. Kupayı hak eden ekip sarı lacivertliler oldu.

Solgar Vitamin Türkiye Kupası Final müsabakası için Fenerbahçe Beko ve Darüşşafaka Tekfen arasında yaşandı. 74-71 skorla sona eren mücadelenin galibi sarı kanarya oldu.

Kıyasıya yaşanan mücadeleye 4-0 skorla önde başlayan Darüşşafaka Tekfen ekibi, müsabakanın sonunda sayıları rakibine kaptırdı. Parke üstünde sıkı bir üstünlük kuran kanarya ekibi de ilk çeyreği böylece 11-13 skorla önde kapatmayı başardı. İkinci çeyrekte ise iki ekibin de kıran kırana mücadelesi, 30-30 eşitlikle sona erdi.

Üçüncü çeyrekte ise ipleri eline alan Tekfen ekibi, 48-47 önde periyodu önde tamamlamayı başardı. Son periyoda önde girse de kupayı kazanan 71-74 önde kapatan kanarya oldu.

Sarı Lacivertli Ekip 7’inci Kupayı Aldı

Kıran kırana yaşanan oyunda, sürekli olarak eşitliklerin yaşandığı ve iki ekibin de birbiriyle yarıştıkları müsabakada Fenerbahçe, Türkiye Kupası’ndaki 7’inci şampiyonluğunu da böylece yaşamış oldu.